YEREL
Giriş Tarihi : 28-05-2022 12:48   Güncelleme : 28-05-2022 12:48

Maskeler Çiçek Açtı

Maskeler Çiçek Açtı

Vakıfbank İlkokulu 3/C ve 3/E sınıfları"Maskeler Çiçek Açtı" isimli eTwinning Projesi kapsamında hazırladıkları çiçekleri pandemi sürecinin kahramanları sağlık çalışanlarına takdim ettiler.

25 Mayıs Çarşamba günü tüm Türkiye'de eş zamanlı gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler renkli maskelerden hazırladıkları çiçeklerle sağlık çalışanlarını ziyaret ettiler. 16 öğrenci, etkinlik çerçevesinde maskelerden yaptıkları çiçek demetlerini İl Sağlık Müdürü Gürol Köroğlu’na, Artvin Devlet Hastanesi Başhekimliğinde görev yapan sağlık çalışanlarına, Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli Uzm. Dr. Mehmet Şevket Erkök, Dr. Deniz Koç Çelikve sağlık çalışanlarına verdi. Covid-19 pandemisinde gösterdikleri özveriden dolayı sağlık çalışanlarına maskeden çiçeklerini veren öğrenciler hep beraber, "Sayenizde maskelerimiz çiçek açtı, iyi ki varsınız" dediler.

Etkinlik çerçevesinde yapılan açıklamada “Mart 2020... Hayatlarımız tepe taklak oldu bir anda. Okullar kapatıldı, sokağa çıkma yasakları önce çocuklarımıza sonra 65 yaş üstü büyüklerimize geldi. Bu süreçte birçok çalışan evladını yalnız bırakmak zorunda kaldı. Kimileri de evladına hasret kaldı. Hayatımıza online kavramı çöktü. Dersler, alışverişler her şey artık online hayat ise offline olmuştu. Tabletten, televizyondan, bilgisayardan sakındığımız evlatlarımız artık onlarsız ders dahi yapamaz hale geldiler. Hayatımızı adeta esir alan Covid-19 ile savaş başladı. İlk cephede sağlık çalışanları. Ne çok şey borçluyuz onlara, ne çok şey!

Evladından ayrı kalan doktor mu dersin, doğum yapacak eşinin yanında olamayan mı…

Saatlerce aynı kıyafetin içerisinde aç, uykusuz ve ter içinde savaşan güvenlikçisi, memuru, hasta bakıcısı, hemşiresi, doktoru...

Çıkardığı çizmesinden bardaktan boşalırcasına akan ter, elleri, ayakları börtmüş halde hala can kurtarmak peşinde koşanlar... Hem de canı pahasına... Yitip giden arkadaşları arasında göz yaşlarını içine içine akıtan doktorlar... Dizi değil bu hayatın ta kendisi...

İşte Artvin Vakıfbank İlkokulu olarak Seda Yüksel ve Semra Tekin Öğretmenleri önderliğinde pandemi savaşçısı doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarına şükranlarımızı sunmak, bir nebze de olsa yüzlerinde bir tebessüm oluşturabilmek için ‘Maskelerimiz Çiçek Açtı eTwinning Etkinliği’ ile Artvin il sağlık müdürlüğünü, Artvin 1 nolu aile sağlık merkezini, Artvin devlet hastanesi başhekimliğini ziyaret ettik.  Ziyaretlerimizde maskelerden hazırlamış olduğumuz çelenk ve buketleri hediye ettik.Bu anlamlı etkinliğin sahibi Alanya Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu Müdürü Fatma Ayan ve ülkemizin dört bir tarafından koşup bu anlamlı çağrıya kulak veren öğretmen ve öğrencilerimiz oldular.

Çocuklarımız ‘Doktor Amca, Doktor Teyze hayatımızı size borçluyuz. Bakın maskelerimiz sayenizde çiçek açtı’ diyerek hazırladıkları çiçekleri sağlık çalışanlarına hediye ettiler.

Sevgili doktorlarımız sizinle çok mutluyuz. Tüm sorunlarınızın çözüldüğü mutlu bir hastane ortamında çok canlara can olmanız dileğiyle şükranlarımızı sunuyoruz” ifadeleri yer aldı.

Dilan Şahinbaş