YEREL
Giriş Tarihi : 06-03-2021 12:49   Güncelleme : 06-03-2021 12:49

MARTIN SON OTURUMU GERÇEKLEŞTİ

İl Genel Meclisinde Mart ayının son oturumu gerçekleşti. Gündemde bütçe komisyon raporu Başkanı i Ahmet Külük açıklamalar için kürsüye çağrıldı.

MARTIN SON OTURUMU GERÇEKLEŞTİ

İl özel İdaresine ait Ardanuç İlçesi Naldöken köyü arekler mevkiinde faaliyet gösteren asfalt plentinde üretilen asfaltın 2021 yılı satış bedelinin belirlenmesi ile ilgili plan ve bütçe komisyonu görüşüldü. Ahmet Külük ‘’ 2021 yılı asfalt satış fiyatları plent çıkış fiyatı KDV hariç 240,00TL Köylere hizmet götürme birliklerine asfalt plent çıkış fiyatı %5 kar koyularak TON KDV hariç: 252,00TL Kamu kurum ve Kuruluşlarına ise asfalt plent çıkış fiyatı +%20 kar koyularak TON KDV hariç: 288,00TL Özel ve Tüzel kişilere ise asfalt plent çıkış fiyatı +%25 kar koyularak TON KDV hariç: 300,00TL’’ Olmak üzere rapor bütçe komisyonu raporunu sundu.

Hemen Ardından Kültür ve Tabiat varlıkları adına ‘’ koruma uygulama ve denetim bürosu’’ (KUDEB) kurulması adına Meclis üyelerince ele alındı. İlimiz Genel Meclis üyelerince verilen önerge ile ilgili yol, yapım ve ulaşım hizmetleri komisyonu raporu, Anonim şirketlerinin, hisse oranının %10’a kadar düşürülerek Artvin Belediye Başkanlığı ortaklığının devam etmesi talebinin değerlendirilerek şirketin farklı alanlarda faaliyet göstermesi ve faaliyet alanının genişletilmesi, Artvin İl Genelinde kalan taşınmazlar üzerinde yapılan veya yapılacak olan binaların ‘’ kırsal mimarinin korunmasına yönelik yapılaşma koşulları’’ kapsamının belirlenmesi, İlimizde yapımı devam eden Borçka ibrikli marina, Artvin merkez kaledibi marina gibi turizm tesislerinin işletilmesi amacıyla İl özel idaresi bünyesinde anonim şirklet kurulması talebi görüşüldü.

Görüşülen raporların sonucunda Meclis üyelerince sunulan raporlar onaylandı.

Zülfiye AKSU