YEREL
Giriş Tarihi : 18-10-2021 12:41   Güncelleme : 18-10-2021 12:41

Maneviyat dolu ziyaret

Maneviyat dolu ziyaret

Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın Pınarlı köyünde şehit polis memuru Ali Naci Güneri’nin dedesinin cenazesine katıldı.

Kaymakam Akın Mersin İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevliyken trafik kazası sonucu şehit olan Polis memuru Ali Naci Güneri’nin  Pınarlı köyünde vefat eden dedesi Binali Güneri’nin cenazesine katılarak şehit dedesine don görevini yerine getirdi.

Şehit dedesinin cenaze törenine katılan Kaymakam köylü vatandaşların gönlünde taht kurdu. Her durum ve her şartta şehitlerin kıymetli ailelerinin yanlarında olduklarını ifade eden Kaymakam Akın, “Şehitlerimizin aileleri devletimizin sıcak kollarına, bizlere hepimize emanettir. Kutsal vatan topraklarında yatan şehitlerimizin rahat uyumaları için bizler şehit ailelerine iyi bakmamız gerekir. Vatan toprağına emanet edilen her şehidimizin aileleri bilsinler ki artık bizlerde o ailelerin birer ferdiyiz. Makamımız kendilerine sonuna kadar açık olmalarına rağmen bizler kendilerini makama beklemek değil bizzat yanlarına evlerine kadar giderek dertleri ile dertlenmeye ve varsa sorunlarını çözmek için çalışıyoruz” şeklinde ifade etti.

Kılınan cenaze namazı sonra köylülerle bir süre sohbet eden Kaymakam Yusuf Akın, köy muhtarlığını ziyaret ederek Köy muhtarı Oktay Çelikten köyle ilgili bilgiler aldı. Yakın zamanda köye bağlı bir mahallede meydana gelen hortum afetinde vatandaşların sorunlarının büyük bir çoğunluğunun giderildiğini aç ve açıkta kimsenin bırakılmadığını, yaraların bir an önce sarılması ve vatandaşların zararlarının giderilmesi için bütün çalışmaların titizlikte devam ettiğine dikkat çekti.

İlçeye ataması yapıldıktan sonra özellikle şehit aileleri, gaziler, yaşlılar, engelliler ve parçalanmış yoksul aileler ile yakından ilgilenen Kaymakam Yusuf Akın Şavşat Kaymakamlığı Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Yaşam yerleşkesini ziyaret etti.

Huzurevi Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Türkiye’nin ilk ve tek Osmanlı Sokak tipi yaşlılar yaşam yerleşkesini ziyaret eden Kaymakam Yusuf Akın yaşlılar ile tek tek ilgilenerek sorunlarını dinledi.

Yaşlılar Yaşam Yerleşkesini ilçeye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Kaymakam Akın, hayırsever Naime ve İsmail Yılmaz çiftine Allah rahmet etsin mekanları cennet olsun diyerek dua edip yardım ve katkıları için teşekkür etti.

 Akın yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kaymakamlık olarak kuruluşumuzda kalan yerleşke sakinlerinin yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, toplumla bütünleşmeleri ve toplumla uyumlu olarak yaşamaları konusunda imkânlar çerçevesinde elimizden geldiğince çaba göstermekteyiz. Yaşlı bakımı sosyal devlet anlayışını yansıtan en önemli hizmetlerden biridir. Bunun bilinci içerisinde hizmetlerimize devam ediyoruz. Tarihin her döneminde Milletimiz yaşlısına gereken değeri vermiştir. Bu gerçek Milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de bizlere düşmektedir. Günlük hayatımızda büyüklere karşı davranışlarımız çocuklarımız için örnek teşkil edecek ve bu güzel geleneğimizin yaşamasını sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan tüm yaşlılarımızın, hayatlarının bundan sonrasını sağlıklı ve mutlu geçirmesi dileklerimle beraber minnet ve hürmetlerimi sunuyorum.

Burada gördüğüm en önemli şey yaşlılarımızın yaşam kaliteleri oldukça yüksek. Bu hepimizi memnun etti. Yaşlılar bizim gelecek için aynamız.”

Kaymakam Akın, devlet olarak bakıma muhtaç yaşlıların her zaman yanında olduklarını ve devletin kapılarının kendilerine sonuna kadar açık olduğunu belirtti.

Huzurevi Müdürü Mehmet Oylum ve çalışanlardan bilgi alan Kaymakam Yusuf Akın, kurum birimlerini ve yaşlıların yaşam alanlarını gezerek incelemelerde bulundu.

Yaşlılar Yaşam merkezi sakinlerinden 91 yaşındaki Osman Altun ise, merkezin Türkiye’de örnek bir proje olarak yöre mimarisine uygun inşa edilmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek "Bizler burada yaşamaktan son derece mutluyuz ve sağlıklıyız. Her türlü ihtiyacımız en iyi şekilde karşılanıyor. Doğayla iç içe bir ortamda hayatımızın geri kalan kısmını mutlu ve huzur içerisinde geçiriyoruz. Kaymakamımızın bizlere yapmış olduğu ziyaret bizlere büyük bir moral ve destek oldu. Kendisine bütün yaşlılarımız adına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.