YEREL
Giriş Tarihi : 02-11-2021 12:04   Güncelleme : 02-11-2021 12:04

Maçoğlu’ndan Çay Üreticilerine Laz Böreği İkramı

Maçoğlu’ndan Çay Üreticilerine Laz Böreği İkramı

Hopa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin Kemalpaşa’da Köprücü köyünde bulunan çay fabrikasında düzenlemiş olduğu Hasat Şenliği’ne katılan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Hopa ve Kemalpaşalı kadınların standına gelerek Hopa’nın tescilli Laz böreği hakkında bilgi alıp, misafirlere ikram etti.

Hopa Laz Böreği standı başında duran İlknur Kırçiçek, Maçoğlu’na bilgi vererek, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nın başlattı, Hopa Laz böreği olarak patentini aldı ve biz Kemalpaşa ve Hopalı kadınlar olarak kooperatifimizi oluşturduk. Laz böreği satışımız tescilli bu kadar diyeyim” dedi.

Hopa Laz Böreği yapımında görev alan Mine Su ise kooperatif sürecine yeni başladıklarını belirtti ve “2017 yılında Hopa Laz Böreği coğrafi işareti alınarak patenti alındı. Kooperatifimizi 9 kadınla kurduk. Üye sayımızı artıracağız. Laz Böreği ve yine coğrafi işareti alınan ürünümüz Hamsili ekmek üretimi gerçekleştireceğiz. Hamsili ekmek çok güzel olan ürünlerimizden. İçine salamuralı hamsi giriyor, bu da çok güzel bir lezzet katıyor” dedi.