YEREL
Giriş Tarihi : 31-03-2021 14:04   Güncelleme : 31-03-2021 14:04

MACAHEL VAKFI BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

MACAHEL VAKFI BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ! VAKFIN BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ KADINLARDAN OLUŞACAK!..

MACAHEL VAKFI BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

Macahel Vakfı, 13. Olağan Genel kurulunda  bir ilk yaşandı. Türkiye'de kadına yönelik şiddetin arttığı,  kadın cinayetlerinin  konuşulduğu  bir dönemde İdtanbul’da ikamet eden Artvinli-Macahelli kadınlar çok önemli bir başarıya imza attı.

Macahelli kadınlar, Macahel Vakfı'nın 13. Olağan, Genel Kuruluna sadece kadınlardan oluşan bir liste ile seçim yarışına girdi.  Olağan Genel Kurulda vakıf üyeleri oylarını bu anlamlı listeye vererek kadınlara 2 yıllığına vakfı yönetme  görevi verdi.

Kadınlardan oluşan   3 listeden biri olan Hacer Yıldız'ın   hazırladığı tamamının kadınlardan oluşan aday listesi seçim sonucunda  kazanan liste oldu.  Yönetim kurulu seçiminde mütevveli çoğunluğu arandığı için eksik olan mütevveli yerine 2 erkek mütevveli üyesi yönetime alındı.

Listede;

 Hacer Yıldız (Satın Alma Müdürü ve Notvorker)

Nigar Yıldırım (Turizm operasyon Müdürü

Hatice Yıldız (İşletme/ İlahiyat/ girişimci)

Melek Özdemir (Finans uzmanı)

 Ayla Gökdemir Güner( Bilgisayar İşletmeni)

Asiye Dalkıran 8Tasarımcı/ev hanımı)

 Nisa nur Özbaş (Halkla İlişkiler Uzmanı)

 Semra Yavuz (Mali Müşaviri)

 Songül Şahin (Sınıf Öğretmeni)

Fatma Yıldız (Psikolog)

 Listede yer alan kadınların meslek ve özgüvenleri vakıf üyelerinin de dikkatini çekti. ve böylesine güzel ve sıra dışı listeye destek vererek, bir anlamda Türkiye'de son yıllarda artan kadın cinayetlerine tepki gösterip böylesine anlamlı bir listeye  verdiği oylarla 2 yıllığına vakfı yönetme görevini vermiş oldu.

 Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından  vakıf üyelerine teşekkür eden, yapılacak görev dağılımıyla  Macahel Vakfı yeni başkanı görevini üstlenecek olan  Hacer Yıldız, bu listenin feminist bir yaklaşımla değil, kadınların da önemli  çalışmalar yaparak  büyük başarılara imza atacağını göstermek ve dünyaya Macahel kadınları olarak mesaj vermek için hazırlandığını  dile getirdi.

 Yıldız; " Macahel Vakfı 13. Olağan Genel Kurulu'nu yaptı.  3 liste yarıştı. 3 listede yer alan arkadaşlarımızın hepsi Macahel Vakfı'nın çok değerli üyeleridir. Hangi liste seçilirse seçilsin sonuçların açıklanmasından sonra  vakfımız için birlikte çalışmaya devam edeceğimize olan samimi inancım tamdır." dedi.

Macahel Vakfı'nda ilkleri başarmak için göreve talip olduklarını ve başarılı olmaktan başka bir hedeflerinin olmadığını Vakıfta ilklere imza atacaklarını, bu konuda çok ciddi ve iddialı olduklarını, vakfı bodrumdan kurtarmak için Macahel Vakfına yakışan  yeni bir fiziki merkezi satın almak için her türlü şartları zorlayacaklarını belirten Yıldız;

“Kongremiz geride kaldı. Hiç zaman kaybetmeden “vakit nakittir” şiarından hareketle Yarından itibaren çalışmalarımıza start veriyoruz. Bu göreve seçilerek büyük bir sorumluluk aldığımızı biliyoruz. Bundan dolayı kaybedecek zamanımızın olmadığının bilincindeyiz.  En kısa zamanda görev dağılımını yapıp

bir çok projeyi hayata geçirmek için. Var gücümüzle çalışacağız. 

Yapılan oylama sonucunda  demokratik, özgür ve hür iradenin tezahürü olan kongre sonuçlarının MACAHEL VAKFI"na hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz...

Bugüne kadar vakfımıza hizmet etmiş, çok kıymetli başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine, vakıf üyelerimize  gönülden teşekkür ederiz. vefat etmiş olanlara Allah'tan rahmet, yaşayanlara sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Macahel Vakfı kurulduğundan beri  çok önemli etkinliklere imza atmış  marka olan bir vakıftır.

Bundan sonra da aynı hassasiyet ve heyecanla  çalışmalarımız devam edecek. Devraldığımız başarı çıtasını daha da yükseklere taşıyacağız." dedi.

MACAHEL VAKFI YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Hacer Yıldız,

Ayla Gökdemir,

Hatice Balcı Yıldız,

Asiye Yıldırım Dalkıran ,

Songül Özkan Şahin,

Nigar Yıldırım,

Nisanur Özbaş,

Melek Yıldırım Özdemir 

İbrahim Türker Yıldız,

Erkan Gökdemir,