YEREL
Giriş Tarihi : 14-04-2022 11:55   Güncelleme : 14-04-2022 12:01

LÖSEV’DEN ARTVİN’E ZİYARET

LÖSEV’DEN ARTVİN’E ZİYARET

Lösemi ve kanser hastalarının kansere karşı mücadelesinde her aşamada yanında olan LÖSEV Artvin’e yarınziyaret gerçekleştirecek.

Kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları 15 Nisan Cuma günü (yarın)saat 14.00 da Artvin Belediyesi önünde gönüllüler ile“Önce Çocuklar İyileşsin” diyerek bir araya gelecek. LÖSEV’den yapılan açıklamada “Toplumsal farkındalık yaratmak adına sizleri bekliyoruz” denildi.

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Türkiye genelinde sayıları 60 bine yaklaşan kayıtlı hasta ve ailelerine, 24 yıldır olduğu gibi tamamen ücretsiz tedavi ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra maddi-manevi desteklerini iletmeye devam ediyor.

LÖSEV adı kullanılarak yapılan dolandırıcılıklara dikkat çeken LÖSEV yetkilileri, gönüllüleri ile birlikte sadece irtibat ofislerinin bulunduğu illerle kalmayıp çevre illere de giderek bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiriyor.Artvin’de çalışmalar yapan LÖSEV yetkilileri, gönüllülüğün önemini vurgularken LÖSEV kapı kapı dolaşıp para istemez” uyarısında da bulundu.

ANINDA İHBAR EDİN

LÖSEV adına gazete sattığını, bağış topladıklarını belirten kişilerin kapı kapı gezdiğini dile getiren LÖSEV yetkilileri bu tarz durumlarda, “Hemen polise ve 0312 447 06 60 numaralı telefondan LÖSEV’e ihbar edin. Konuyla alakalı araştırmalar yapıldıktan sonra hukuki yollara anında başvurulacak ve gerekli işlemler başlatılacaktır” dedi.

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Türkiye’deki bütün banka şubelerinin bağış ekranlarından, ülkemizin her köşesindeki PTT şubelerinden, LÖSEV Ofislerini arayarak ya da ziyaret ederek, tüm faturalı hatlardan 3406’ya BAGIS ya da 1998’e FİTRE yazıp bir SMS göndererek bağışınızı gerçekleştirebilir, bilgi almak için 0312 447 06 60 nolu telden ulaşabilirsiniz. Yine Detaylı bilgiye www.losev.org.tr adresinden ulaşabilir, yardımlarınızı iletebilirsiniz.

Ayrıca yetkililer LÖSEV’in devlet desteği olmadan kamu yararına çalışan bir vakıf statüsünde olduğunu vurguladı.

Dilan Şahinbaş