YEREL
Giriş Tarihi : 28-09-2021 18:07   Güncelleme : 28-09-2021 18:07

LİSE ZİYARETİ

LİSE ZİYARETİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri Acar, Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek okulumuzdaki öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Sınıfları ziyaret ederek öğrenciler ile bir süre sohbet eden Acar, Bakanlığın belirttiği salgın tedbirleri doğrultusunda ildeki okullarda da alınan tedbirlerden bahsetti.  12. Sınıf öğrencilerinin üniversite sınavlarına hazırlık sürecine değinen Acar “12. Sınıf sizler için kritik bir yıl. Çabanızı yüksek tutup bugüne kadar kazanmış olduğunuz bilgi ve birikimleri verimli kullanırsanız, öğretmenlerinizin yönlendirmelerine uyum sağlarsanız bu yıl başarılı olacağınıza inanıyorum. Ayrıca başarının tek yolu çalışmaktır. Başarıda şans ve tesadüf yoktur. Çalışmalarınızın karşılığını mutlaka alırsınız” dedi.

Salgın sürecinde uzaktan eğitim de dahil öğretmenlerin büyük bir çaba gösterdiğini belirten Acar, bu çabaların boşa gitmemesi için öğrencilerimizin bu çabaya ortak olmaları gerektiğini belirtti. Salgın devam etmesine rağmen öğretmenlerin okullarda olmaları ve öğrencilerin eğitimi için çaba göstermeye devam etmelerinden dolayı öğretmenlere de teşekkürlerini belirten Acar, başarılı bir eğitim öğretim yılı dileklerinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü