SPOR
Giriş Tarihi : 02-09-2022 15:31

Laz Ralli Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Laz Ralli Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Dikkaya köyünde tahta arabalarla gerçekleştirilen "Laz Ralli", renkli görüntülere sahne oldu.

Laz Ralli’nin bu seneki sunuculuğunu Artvinli Fenomen Sunucu Şakir Kara gerçekleştirdi.

Kara Laz Ralli sonrası “Makader Derneği, Çamlıhemşin Belediyesi’nin düzenlediği 9’uncu Laz Ralli renkli bu sene çok renkli geçti.Dernek Başkanı Halil Kosanoğlu ve Ömer Gunba benimle yakından ilgilendiler.Bayanlar aradında düzenlenen Muhlama Yarışmasının birinciliğini Emine Çiçil kazanırken ikinci Fatma Karaman üçüncü Fatma Gunba oldu. Küçük kızlar Yöresel kıyafetleri ile Güzeller geçidini gerçekleştirdi.Nefes kesen yarışlarda Çocuklar kategorisinde Berkay Kalay ve Enes Çamanka birinciliği paylaşırken, İhtiyar Delikanlıların yarışları nefes kesti  1.Hakkı Serin 2.Mustafa Çamanka 3.Niyazi Karaman oldu. Günün heyecanla Beklenen Gençler kategorisinde 1.Muhammet Karaman 2.Erdem Ziya Kalay 3.Nurettin Çakır oldu.Yarışlara dünyanın her tarafından katılım vardı Ganalı Yahya beni kırmadı Karedeniz türküleri söyledi.Emeği geçen herkese teşekkür ederken Komiteyi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mekaleskirit Köyleri Sosyal Yardımlaşma, Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen etkinlik, Kovid-19 salgınının ardından iki yıl sonra yeniden gerçekleştirildi.

Yarış öncesinde tahta arabaların parkura uygun olup olmadığı tek tek kontrol edildi.

Yarışlara, gençler, yaşlılar ve çocuklar kategorilerinde 37 kişi katıldı. Yaşlılar ve çocuklar 200 metre, gençler ise 1 kilometrelik parkurda yarıştı.

Etkinlikte, kaza yaşanmaması için güvenlik önlemleri alındı. Yarış pistinin tehlikeli bölümlerine saman balyaları konuldu.

Yarışmacıların zor anlar yaşadığı etkinlikte, ufak çaplı kazalar meydana gelirken bazı yarışmacılar ise araçlarını itekleyerek parkuru tamamladı.

Öte yandan, yöresel kıyafetler giydirilen çocuklar arasında güzellik yarışması yapıldı.

Mıhlama yarışmasında ise 9 yarışmacı, 7 dakikada en güzel mıhlamayı yapmak için yarıştı. Yarışmada Emine Çiçil, birinci oldu.

Çiçil, ilk defa mıhlama yapıyormuş gibi çok heyecanlandığını belirterek, "Biraz daha zaman olsaydı daha güzel yapardım. Birinci olduğum için mutlu oldum." dedi.

Yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Malvina BİBİLASHVİLİ

AdminAdmin