YEREL
Giriş Tarihi : 13-04-2022 12:13   Güncelleme : 13-04-2022 12:13

Kuyucaklı Yusuf 15-16 Nisan’da Sahnede

Kuyucaklı Yusuf 15-16 Nisan’da Sahnede

Trabzon Devlet Tiyatrosu “Kuyucaklı Yusuf” oyununu sahneleyecek.

Trabzon Devlet Tiyatrosu 15-16 Nisan tarihlerinde “Kuyucaklı Yusuf” oyunu ile Artvin’de sahne alacak.

Trabzon Devlet Tiyatrosu, Sebahattin Ali’nin yazdığı, Erkan Akçelik’in uyarladığı ve Ayşe Berna Konur’un yönettiği “Kuyucaklı Yusuf” adlı tiyatro eserini 15 Nisan Cuma ve 16 Nisan Cumartesi günleri saat 20.30’da AÇÜ Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda sahneleyecek.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi’nden temin edilebilecek olan tam biletler 18 TL, indirimli biletler ise 10 TL olacak.

Yapılan bilgilendirmede oyunun konusu hakkında da bilgi verildi: Yatağın kenarından başlayığ odanın ortasında kadar yayılan pıhtılaşmış kan küçük bir gölcük oluşturmuştu. Sedirin köşesinde diz çökmüş oturuyordu. Sabit bir şekilde gözlerini ayırmadan onları izliyordu. Soruldu; sen kimsin? Ben Yusuf dedi… ‘Yusuf bu manasız ve yabancı hayatta bir tek şeye hakikaten sarılmış, hakikaten inanır gibi olmuştu. Hayatında asıl aradığı şeyin Muazzez olmadığını biliyordu, fakat Muazzez olmadan bunu aramaya gücü olmayacağını sanıyordu.’ Kuyucaklı Yusuf taşra hayatının, eşraf çekişmelerinin arasındaki sevgi serüveni ve yenilmeye rağmen baş eğilmeyişinin hikayesidir.

Kuyucaklı Yusuf oyununda Yusuf karakterini Efecan Baştürk, Selahattin Bey karakterini Gürkan Erarslan, Muazzez karakterini Elvan Tibukoğlu, Şahide Hanım karakterini Gülendam Rümeysa Sağlam, Şakir Karakterini Ogün Kılıç, Ali karakterini Mahir Elvan, Ethem karakterini Durulcan Yaman, İzzet karakterini Hazar Altıntaş, Cemile karakterini Göknur Paslı, Kübra karakterini Sıla Ömeroğlu, Kübra’nın annesi karakterini Songül Nadir, Köylü adam/Yusuf’un babası/Şerbetçi karakterini ise Aykut Güner canlandıracak.

Dilan Şahinbaş