Yerel
Giriş Tarihi : 06-03-2023 18:00

“Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

“Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt Artvin’in işgalcilerden temizlendiği ve Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde sürdürülen bu büyük mücadelede Artvinliler üzerine düşen görevi yerine getirdiğini belirterek Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102’inci yıl dönümünü kutladı.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Artvin’in Düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yıl dönümündeyiz. Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de bundan tam 102 yıl önce Artvin’imizde yazılmıştır. Ülkemizi düşmanlardan temizleyerek bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı bu önemli gün vesilesiyle rahmetle, minnetle ve hayırla yâd ederken, Artvinli hemşerilerimin Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 102 yıl önce 7 Mart 1921 tarihinde Artvin’imizde de tezahür etmiştir. Milletimizin bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceği bir kez daha tüm dünyaya gösterilmiş, Artvin’imiz işgalcilerden temizlenmiş ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde sürdürülen bu büyük mücadelede Artvinliler üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Bu anlamlı günde, başta büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Artvin’de ve İl dışında yaşayan tüm Artvinli hemşerilerimizin Kurtuluş Günlerini kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Hikmet BAŞAR

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber