EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-02-2023 16:08

Kumbaramdan çıkan senindir arkadaşım

Kumbaramdan çıkan senindir arkadaşım

Artvin İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Okuyan Artvin projesi kapsamında Merkez, Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerindeki ilkokullarında 6 Şubat Kahramanmaraş depreminden üç ay önce “Kumbaramdan Çıkan Senindir Arkadaşım” adıyla kumbara etkinliği başlatılmıştır.

Küçük yaş gruplarındaki öğrenciler için kitap seçme, kitap alma, hedeflenen bir etkinlik için bekleme, tasarruf etme kültürünü çocuklaraa kazandırmak amacıyla başlatılan etkinlik, 6 Şubat Kahramanmaraş depremi sonrasında deprem bölgesindeki çocukların kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak için mini fuara dönüştürüldü.

Okul öncesi ve ilkokul düzeyi kitaplar, kırtasiye malzemeleri, sanat malzemeleri ve kutu oyunları gibi ürünlerin yer aldığı mini fuardaki stantlar, 27 Şubat-3 Mart 2023 tarihleri arasında Hopa ilçesinde bulunan ilkokulların bahçelerinde açıldı.

Öğrenciler, deprem öncesinde yaptıkları yaklaşık üç aylık birikimleri ile okul bahçesinde kurulan mini fuardan alacakları kitap ve malzemeleri deprem bölgesindeki arkadaşlarına gönderecekler.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber