YEREL
Giriş Tarihi : 29-07-2021 10:11   Güncelleme : 29-07-2021 10:11

KOYUNCU: SORUMLUSU BİZİZ

Halkevleri Artvin Şube Başkanı Dursun Ali Koyuncu, Bolu’da bulunan göçmenlerin su ve katı atık bedellerini 10 kat arttıracağını söyleyen CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan’a tepki gösterdi.

KOYUNCU: SORUMLUSU BİZİZ

CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Türkiye'ye son günlerde akın akın Afganistan'dan göçmen gelmesi üzerine, Bolu'da yaşayan yabancı uyrukların su ve katı atık ücretlerini 10 kata kadar arttıracağını söylemesi üzerine sosyal medya hesabından paylaşım yapan Halkevleri Artvin Şube Başkanı Koyuncu, emperyalizmin ve onun işbirlikçisi AKP iktidarının Suriye politikası yüzünden Suriye’nin parçalandığını vurguladı.

Koyuncu paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

“Suriye Halkı'nın düştüğü durumdan sorumluyuz.

Takiyeci Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan AKP ve MHP’nin Suriye politikasına, emperyalizmin halklara dayattığı dünya düzenine ses etmeyip; yabancılara, göçmenlere söz ederek yine takiyecilik yapıyor.

AKP ve MHP ye söz söylemeyip, AKP ve MHP’lilere şirin gözüküp; toplumda yanlış olan göçmen karşıtlığı üzerinden insanlık dışı tavrı meşru görüyor. Bu algı çoğu kesime hâkim olmuş durumda. Oy alma uğruna sağcılara şirin gözükme hali ülkeyi bataklığa sürüklüyor.

Ve bu belediyecilik anlayışı ile iktidara karşı kendini alternatif gören dostlar; korkarım iktidarın koltuğunu sağlamlaştırıyorsunuz.”

DİLAN ŞAHİNBAŞ