YEREL
Giriş Tarihi : 11-03-2021 10:23   Güncelleme : 11-03-2021 10:23

KORONA VİRÜS DENETİMLERİ

Çin’in Vuhan kentinde 2019 yılında ortaya çıkan Korona Virüs 2020 yılı itibari ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun etkisini gösterdi.

KORONA VİRÜS DENETİMLERİ

1 yıla yakın süredir mücadele edile Korona Virüste yeni bir döneme girdik. Bu süreç içerisinde kısmi olarak kafeler sosyal alanlar ve hafta sonu sokağa çıkma yasağında iyileştirilmeler gerçekleştrilip normalleşme sürecine girdik. Normalleşme süresi içerisinde halkımızın kişisel tedbirlerinin hayati önem taşıması sosyal hayatımızda kendimiz ve çevremizi için dikkatli olunması gerekmektedir. Yeni çıkan normalleşme sürecinde her il kendi vaka durumlarına göre önlemlerini ve kısıtlamalarını gerçekleştirme kararı çıkmıştı. Bu kapsamda yüksek riskli bölge olan Artvin ilinde Kaymakamlık ve Belediye ekipleri görev paylaşımı gerçekleştirmekte. Görev dağılımında Hopa Belediyesi Zabıta ekiplerinin gerçekleştirmesi gereken marketlerin ve büyük marketlerin hijyen denetimi sebzeler de eldiven denetimi sahil ve ana caddeler de maske ve mesafe denetimi butiklerin hijyen ve maske denetimleri sürmekte.

Covid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen denetimlerde sahil ve ana caddeler de maske ve mesafe denetimi belediyemiz zabıta ekipleri tarafından yapılmaktadır. Sosyal mesafe ve maske konusunda gerekli uyarılarda bulunulup kişisel tedbirlerin hayati önem taşıdığına yönelik bilgilendirme gerçekleştirildi.