YEREL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 10:33   Güncelleme : 15-07-2021 10:35

KORE GAZİSİ EMEKLİ KIDEMLİ ALBAY RAFET AKSOY (92) VEFAT ETTİ!

Artvin Hopa’da doğan Kore Gazisi emekli Kıd. Alb. Rafet Aksoy 14 Temmuz 2021 Çarşamba sabahı 92 yaşında İstanbul’da hayata gözlerini yumdu.

KORE GAZİSİ EMEKLİ KIDEMLİ ALBAY RAFET AKSOY (92) VEFAT ETTİ!

İstanbul’da ikamet eden Emekli Kıdemli Albay Rafet Aksoy’un vefatı sonrası kızı Zuhal Aksoy Ateş, Biz Artvinliler whattsapp gurubu sayfasından babasının vefat haberini paylaştı.

Zuhal Aksoy Ateş yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “1929 yılında Hopa da Osmanağa ailesinin bir ferdi olarak doğdu, iki yaşında yetim kaldı, tüm eğitim hayatı askeri okullar da geçti, Harp Okulu 49 Mezunu, Kore gazisi kıdemli albay, İstanbul Barosu avukatlarından, Acıbadem spor klübü kurcusu ve oyuncusu Fenerbahçe sevdalısı, Hopa aşığı, üç çocuk babası, 12.12.1996 da katledilen Ali Ateş’in kayınpederi, 12 Eylül tutsaklarının adalet savunucusu, sendika hukukçusu işçi dostu, rahmetli eşine aşık, onurlu adam. Bu sabah son yolculuğuna çıktı. O benim babam, kızımın dedesi, yoldaşlarımın Rafet amcasıydı. Yolu ışık, devr-i daim olsun başımız sağ olsun. Cenazesi Levent Afet Yolal camisinden öğlen namazı sonrası Askeri Tören’le kaldırılarak, Zincirlikuyu’daki aile mezarlığında toprağa verilecektir.”