YEREL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 12:01   Güncelleme : 12-11-2021 12:01

Köpeği Eriş’i Her Yerde Arıyor

Köpeği Eriş’i Her Yerde Arıyor

Yavuz Özcan 1 hafta önce kaybolan köpeğinin izini sürüyor.

Yavuz Özcan’a ait Anadolu Çoban köpeği cinsli Eriş adındaki köpeği 1 hafta önce üst Haypet olarak bilinen Dere Mahallesi’nde arkadaşının bahçesindeyken kayboldu. O günden sonra köpeği Eriş’in izini süren Özcan, gece gündüz Eriş’i arıyor.

Köpeği Eriş hakkında bilgiler veren Özcan şu ifadeleri kullandı:

“Köpeğimin ismi Yeriş, Anadolu Çoban köpeği, 3 senedir ben bakıyordum. Geçtiğimiz hafta perşembe günü bir arkadaşa emanet olarak verdik. Gece saat 23.00 sularında arkadaşımızın kapısındaymış. Sonra da kaybolmuş. O geceden beri arıyoruz. Köpekler genellikle geceleri dışarıda oldukları için geceleri sokak sokak geziyorum köpeğimi bulmak için. Arkadaşlar benzer bir köpek gördükleri zaman hemen fotoğraf çekip yolluyorlar ama 1 haftadır bulamadık. Evimizin bahçesinin etrafı kapalı olduğu için köpeğim dışarı çıkmazdı normalde. Etrafımızdaki çocuklara söyledik, belki onlar oyun oynamak için vs gezerken rastlarlar diye. Eriş'in izini her yerde sürüyorum. Sürmeye de devam edeceğim.”

Diğer illerde de köpek bakan kişilerin dahil olduğu köpek sayfalarının olduğunu, o sayfalarda da paylaşım yaptıklarını belirten Özcan, “Çünkü Bir dönem başka bir köpeğim çalınmıştı ve bu sayfalar aracılığı ili çalındıktan 2 sene sonra köpeğimi Ardahan'da buldum, alıp getirdim. Umarım çalınmamıştır, umarım halen daha Artvin'dedir ve yakında bulurum” dedi.

Devlet memuru olan Özcan köpeği kaybolduktan sonra yaşadığı bir anıyı paylaşarak şunları söyledi:

“Ben devlet memuruyum, geçtiğimiz günlerde dairede çalışma arasında arkadaşla sohbet ederken bir anda ben daldım, arkadaş bana sordu niye daldın diye o an sanki sokakta köpeğimle karşılaşmışım ve köpeğimi sevdiğimi hissediyordum.

Ben köpekleri çok seviyorum. Eriş'ten başka köpeklerim de var ama Eriş'in yeri bende çok farklı. Ben kendim yemem, köpeğime yediririm. Bugün 15 kiloluk bir köpek maması 300 TL. Ben her ay köpeklerimi beslemek için bu mamayı alıyorum. Arkadaşlar kızıyor masraf ediyorsun diye ama onun sevgisi farklı. Kimisi boğa sever, kimisi kuş sever, kimisi köpek sever. Ben de hemen hemen her hayvanı severim yani. Tavuklarım var, kuşlarım var. Hatta buradan İstanbul'a kuş yarışmalarına giderdim, kuş besler yarışmaya götürürdüm.”

Yavuz Özcan köpeğini bulan kişiye ödül vereceğini de ifade ederek Eriş'i bulup getirene illaki bir ödülümüz olacak. Sokakta çocuklara da aynısını söylüyoruz, siz yeter ki bulun ödülünüzü vereceğiz diye” dedi.