Yerel
Giriş Tarihi : 10-09-2022 13:30

Kokolet Bal Ormanlarında İnceleme

Kokolet Bal Ormanlarında İnceleme

Artvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya ve Orköy Şube Müdürü Hasan Arslan Demirci, Murgul’da bulunan Kokolet Vadisi Bal Ormanlarını gezerek incelemelerde bulundu.

Murgul’da Kokolet Bal Ormanlarında incelemelerde bulunan Artvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya ve Orköy Şube Müdürü Hasan Arslan Demirci, bal üreticileri ile bir araya gelerek arıcılığın geliştirilmesi ve arı ürünlerinin çeşitliliğinin artırılması yönünde birtakım istişarelerde bulundu.

Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya, arı üreticileri ile yapılan istişarenin ardından Orman Bölge Müdürlüğü’nün; Orköy Şubeleri aracılığıyla her zaman orman köylüsünün yanında olduğunu belirterek, “Orman köylümüzün daha huzurlu ve refah içinde üretim yapabilmeleri için elimizden gelenin daha fazlasını yapma gayreti içindeyiz her zaman. Bu anlamda yöreye özgü projeler geliştirerek orman köylüsünü kalkındırmayı amaçlıyoruz.

Bal üreticiliğinde önemli bir yere sahip olan bölgemizde arıcılığın, arı ürünlerinin geliştirilebilmesi için arı üreticilerimizle görüşerek bu alanda yapılacak çalışmalar konusunda değerlendirmelerde bulunduk” dedi.

Kokolet Bal Ormanlarında arı üreticiliği yapan İlker Turhan; Orman Bölge Müdürü Özkaya ve Orköy Şube Müdürü Demirci’nin ziyaretleri ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Avadanoğlu Bal ve Arı ürünleri çiftliğimizi ziyaret edip arıcıya desteklerini her daim belirten, yerinde inceleme yapıp dünya standartlarının üzerinde olan endemik bitki çeşitliliğiyle ünlü KokoletVadisi ve Artvin arıcılığını daha yüksek standartlarda arı ürünleri çeşitliliğiyle marka haline gelmesi konusunda verdiği destek ve mücadeleden dolayı Orman Artvin Bölge Müdürü Sayın Dr. Mimar SinanÖzkaya ve OrköyŞube MüdürüSayın Hasan Arslan Demirci’ye teşekkür ediyorum.

Üreticinin yatırımcının yanında devlet varsa üreticinin hedefleri daha büyüktür. Hem kişisel hem aile hem köy hem ilçe hem şehir hem ülke kalkınır. En büyük yatırımcı en büyük turist en büyük üretici arıcıdır. Sağlıkla sevgiyle kalın.”

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber