YEREL
Giriş Tarihi : 24-05-2021 11:00   Güncelleme : 24-05-2021 11:00

KIŞLA’dan ÜNİVERSİTE ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, 20 Mayıs 2021 Perşembe günü Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e ‘nezaket’ ziyaretinde bulundu.

KIŞLA’dan ÜNİVERSİTE ZİYARETİ

Üniversite Rektörlük Makamındaki görüşmede, Tıbbi Aromatik Bitkiler alanında “İhtisas Üniversitesi” seçilen Artvin Çoruh Üniversitesinin bu alanda devam eden araştırmalar ve gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi paylaşımları yapıldı.

Bölgede yetişen tıbbi-aromatik bitkilerin sağlık ve kozmetik sektörlerinde değerlendirilebilmesi bağlamında ÜniversiteTıbbi Aromatik Bitkiler Laboratuvarının önemine dikkat çekilen görüşmede aynı zamanda Üniversite Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesinin kentin turizmine yönelik sağlayacağı potansiyel katkılara ve her iki tesisle ilgili beklentilere yer verildi.

Ziyarette ayrıca Üniversitenin eğitim potansiyeli ve bilimsel araştırma imkânlarının geliştirilmesi üzerine fikir alışverişleri yapılırken Artvin’de faaliyet yürüten STK’lar ve kurumlar arasında eş güdüm ve iş birliği fırsatlarının değerlendirilmesi gibi konular görüşüldü.