YEREL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 12:05   Güncelleme : 09-11-2021 12:05

KINIYORUZ

KINIYORUZ

Artvin Şehit ve Gazi Aileleri Derneği, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit yakınına hakaret içeren sözlerini kınamak için basın açıklaması düzenledi.

Artvin Şehit ve Gazi Aileleri Derneği, dün saat 12.00’de Şehitlikte dua etti. Şehitlikte yapılan duanın ardından Halitpaşa Meydanı’na yürüyen Dernek, meydanda İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit yakınına hakaret içeren sözlerini kınamak için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Merve Yavuzdemir’in okuduğu basın açıklamasında “Geçtiğimiz gğnlerde Bingöl’e giden İYİ Parti Milletvekili Lütfü Tükkan, şehit ailesine ağza alınmayacak küfürler kullanmıştır. Kınıyoruz” dedi.

Yavuzdemir’in okuduğu basın açıklamasının devamında şu ifadeler yer aldı:

“Gazi Meclisinin içinde bulunan Milletvekili, şehit ailesine hakaret ve küfürler etmiştir. Aziz şehitlerimizin emanetlerine hürmetsizlik edenler milletimize ve tüm değerlerimize saygısızlık ediyorlar. Bu değerli aileler bizlere aziz şehitlerimizin emanetidir. Şehit ailelerimiz bizim başımızın tacıdır.

Şehit ailelerinin acısını paylaşmak, onları anlamak yerine ağza alınmayacak küfürler edilmesi saygısızlıktır. Kıymetli şehit ailelerinin yanındayız, yanında da olmaya devam edeceğiz. Bu yapılan olay terbiye dışıdır. Şiddetle kınıyoruz.

Bu milletin vergisi ile maaşını alan bu milletvekili grup vekilliği yetmez, milletvekilliğinden de derhal istifa etmelidir. Terör örgütü tarafından 1977 yılında şehit edilen İsa Gürmen’İn kardeşinin Bingöl’de verdiği tepkiye İYİ Parti saygısızlığını şiddetle, nefretle kınıyoruz. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla kurulan meclisimizde teröre destek verenlere, şehitlerimizin emaneti olan yakınlarına ağza alınmayacak küfür etme hadsizliğini, terbiyesizliğini gösteren milletvekilini istemiyoruz.

Hakkımızı Tükkan’a helal etmiyoruz.

Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimize sağlıklı ömürler diliyoruz”

Basın açıklaması Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

DİLAN ŞAHİNBAŞ