YEREL
Giriş Tarihi : 05-08-2021 11:04   Güncelleme : 05-08-2021 11:04

KEMALPAŞA HALK FESTİVALİ PRGORAMI AÇIKLANDI

Halkevleri Kemalpaşa örgütü, Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali programıyla ilgili metin yayınladı.

KEMALPAŞA HALK FESTİVALİ PRGORAMI AÇIKLANDI

Halkevleri Kemalpaşa örgütü ‘’ Karanlığa uzanan ellerimiz bir gün aydınlık sabahlar getirecek’’ başlıklı basın metni yayımlayarak Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali programıyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Bu yıl 14-15 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalin yine birçok sanatçıya ev sahipliği yapacağı belirtilen metinde, “Hopa ve Kemalpaşa halkının emekleriyle yaratılan ve 16.yılı geride bırakan festivalimiz kültürün sanatın insanca bir yaşam isteyenlerin sesi oldu. 2004 yılında kamyon kasaların da başlayan festival bugün büyüyerek devam ediyor. 16 yıldır Festivalimizin bütçesi başta Kemalpaşa ve Hopa halkı olmak üzere tüm Artvin halkının dayanışması ile karşılanmakta ve tamamen sponsorsuz yapılmaktadır. Kent dışından gelen sanatçıların da dayanışması esas alınmakta esas olarak da yerel üretimler sergilenmektedir” denildi.

Hopa Kemalpaşa halkının ürettiklerini birleştirdiklerinin, birleştirdiklerini paylaştıklarının ve son yılların en güzel emeğini hep birlikte ortaya çıkardıklarının açıklandığı metinde, “El birliği ile yapılan ince işçilik 16.yılına kadar taşındı. Ne büyük firmaların, ne de uluslararası fonların yardımı alınmadan yapılan 16 yıldır ezilenlerin, hak arayanların, çayda kotaya kontenjana son diyenlerin, ranta,  talana ses çıkaranların kısacası direnenlerin ve özgürlük düşleri kuranların sesi oldu Kemalpaşa Halk Festivali” ifadeleri kullanılarak 16 yıl boyunca sanatçı, milletvekili, yazar, akademisyen ve tiyatrocunun katılımı; kadınların, gençlerin, çocukların hep birlikte ürettikleri tiyatro, drama, koro, şiir atölyeleriyle birlikte festivali örgütledikleri konusuna dikkat çekildi.

Bu yıl birçok sanatçının yanında Halkevleri Genel Başkanı Nebiye Merttürk ve Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay’ın da festivale katılacağı açıklanan metin şu ifadelerle sonlandırıldı:

“Bu yıl ‘’ Karanlığa uzanan ellerimiz bir gün Aydınlık sabahlar getirecek.’’

 Şiarıyla 16.sını 14-15 Ağustos tarihinde  düzenleyeceğimiz festivalimizin heyecanını, coşkusunu hep birlikte yaşayacağız.  Festivalimize  tüm dostlarımızı bekliyoruz.

Festival Programı

14 Ağustos Gündüz

Festival Yürüyüşü

Sokak Tiyatrosu

14 Ağustos Akşam

Tanju Topal

Apolas Lermi

HOPA HALKEVİ MÜZİK TOPLULUĞU

Onurcan Çelik-Ufuk Yılmaz

15 Ağustos Gündüz

Panel: Ferda Koç ( Sendika.org Yazarı)- Hakkı Özdal (GazeteDuvar Yazarı)

Kemalpaşa Belediye Parkı

15 Ağustos Akşam

BAJAR

MENGENE

SALİH YILMAZ”

DİLAN ŞAHİNBAŞ