YEREL
Giriş Tarihi : 17-08-2021 10:41   Güncelleme : 17-08-2021 10:41

KEMALPAŞA HALK FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİ

Halkevlerinin ve Kemalpaşa halkının dayanışması ile düzenlenen Kemalpaşa Halk Festivali'nin 16'ncısı 14-15 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirildi.

KEMALPAŞA HALK FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİ

DİLAN ŞAHİNBAŞ

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle düzenlenmeyen Kemalpaşa Halk Festivali, bu yıl bölgeyi vuran sellere ve yoğun yağışlara rağmen ısrarlı çabalarla düzenlendi.

“Karanlığa uzanan ellerimiz bir gün aydınlık sabahlar getirecek” diyen Kemalpaşalıların kolektif emeğiyle bu yıl 16’ncısı düzenlenen Kemalpaşa Halk Festivali kapsamında tiyatro gösterileri, konserler ve söyleşiler düzenlendi. Festivalin ilk günü Kemalpaşa Halkevi önünden başlayan festival yürüyüşü ve ardından meydanda sahnelenen sokak tiyatrosu ile başladı. İlk gün akşam düzenlenecek olan konserler ise yoğun yağış nedeniyle iptal edildi.

Festivalin 2’nci gününde Sendika.Org yazarı Ferda Koç ve Gazete Duvar yazarı Hakkı Özdal’ın katılımıyla düzenlenen “Rejimin Krizi ve Geleceği” konulu panele yoğun ilgi gösterildi. İkinci gün akşamında da yağışlar devam etmesine rağmen Nurevşan Kırçicek, Berkay Emre Avcı, Yusuf Aydın, Onurcan Çelik ve Ufuk Yılmaz sahne aldı. Yoğun yağışa rağmen festival alanında yüzlerce kişi şarkılara eşlik etti. Festival her yıl olduğu gibi bu yıl da horonlarla kapandı.