YEREL
Giriş Tarihi : 11-01-2022 11:02   Güncelleme : 11-01-2022 11:02

Kazandığı Ödülü Öğrenciler İçin Bağışladı

Kazandığı Ödülü Öğrenciler İçin Bağışladı

 

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. AbdülrezzakAltun, “Kim Milyoner Olmak İster” bilgi yarışmasından kazandığı ödülü öğrenci bursu veren fakülte vakfına bağışladı.

ATV ekranlarında yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasına katılan Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Artvinli Prof. Dr. AbdülrezakAltun, kazandığı ödülü dekanı olduğu Fakültede okuyan öğrencilere burs verilmek üzere Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunları Vakfı’na   Bağışladı.

 “Kim Miyoner Olmak İster” bilgi yarışmasına katılan Prof. Dr. AbdülrezakAltun, yarışmada 30 bin TL kazandı.

Kazandığı para ödülünü ihtiyaçlı öğrencilere verilmek üzere Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine verilmek üzere vakfa bağışlandı.

Artvin Şavşat Tepeköy’de dünyaya gelen Prof. Altun.  LÖSEV’deLÖSANTRE’de görev yapan Prof. Dr. Necdet Altun’un amcaoğlu.  Artvinli bir yarışmacının güzel bir amaç için yarıştığı haberi hızlı bir şekilde yayılınca Artvinliler birbirine haber verdi.

Hem Artvin’de hem Artvin dışında diğer illerde ve yurt dışında yaşayan Artvinliler birbirine haber vererek izledi. Artvinliler bu vesileyle çok değerli bir aydını, akademisyen hemşehrisini tanıma fırsatı buldu.Prof. Dr. AbdülrezakAltun, yarışmaya oğlu Umutla geldi. 90 yaşındaki annesine bakmaktan yaşadığı mutluluğu da dile getirdi.

Malvina BİBİLASHVİLİ