YEREL
Giriş Tarihi : 02-10-2021 12:08   Güncelleme : 02-10-2021 12:08

“KAYMAKAMIN ÖĞRETMENLERİMİZDEN ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUZ”

“KAYMAKAMIN ÖĞRETMENLERİMİZDEN ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUZ”

Kemalpaşa Kaymakamı Faruk Saygın’ın okul ziyaretleri kapsamında gittiği bir lisede öğretmeni sınıftan kovması üzerinde bir açıklama da Artvin Eğitim-Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş’ten geldi. Gümüş, “Kaymakam nasıl ki öğretmeni öğrencilerin karşının da diğer arkadaşların karşısında terbiye etmeye çalışmışsa, azarlamışsa aynı şekilde kamuoyunun önünde de öğretmenlerimizden, öğretmenlik mesleğinden özür dilemesini bekliyoruz” dedi.

 Artvin Eğitim Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş yaptığı açıklamada, “Öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştırıldığının bir örneğini Artvin ilimizin Kemalpaşa ilçesinde yaşamış bulunuyoruz. Okul ziyaretlerinden bulunan ilçe Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın girdiği sınıfta ki bu sınıf özel eğitim sınıfıdır. Bu sınıfta bulunan iki öğretmen arkadaşımız evi olarak sahiplendiği sınıfına hoş geldiniz diyen öğretmene kaymakamın tepkisi haddini bil sen kimsin tepkisi şeklinde olmuştur. Daha sonra Kaymakam öğretmenin dışarda beklemesini söylemiştir. Bu tutumunun doğru olmadığını söyleyen diğer öğretmen arkadaşa ise kaymakam aynı şekilde sen ne arıyorsun burada ücretliminsin diyor. Öğretmen arkadaş ise bu okulda kadrolu öğretmenim dediği zaman benimle böyle konuşamasın git diyerek gide kabalaşarak öğretmenlerimi azarlamıştır.  Buna da tepki olarak kaymakam daha sonra Eğitim-Sen ilçe temsilcimizi çağırarak hata ettiğini söylemiş ama biz bunu kesinlikle yeterli bulmuyoruz. Kaymakam nasıl ki öğretmeni öğrencilerin karşının da diğer arkadaşların karşısında terbiye etmeye çalışmışsa, azarlamışsa aynı şekilde kamuoyunun önünde de öğretmenlerimizden, öğretmenlik mesleğinden özür dilemesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde okul ziyaretlerinde bulunan Kaymakam M. Faruk Saygın iddialara göre, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde girdiği sınıfta kendisine "hoş geldiniz" diyen ve elini uzatan öğretmeni "Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle" diyerek sınıftan kovdu.

HATİCE DİLER