YEREL
Giriş Tarihi : 30-09-2021 19:01   Güncelleme : 30-09-2021 19:01

Kaymakam Öğretmeni Sınıftan Kovdu

Kaymakam Öğretmeni Sınıftan Kovdu

Kemalpaşa İlçe Kaymakamı M. Faruk Saygın okul ziyaretleri esnasında Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne yaptığı ziyarette girdiği sınıfta kendisine hoş geldin diyerek elini uzatan öğretmene “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” diyerek öğretmeni sınıftan kovdu.

Kemalpaşa’da okul ziyaretlerinde bulunan İlçe Kaymakamı M. Faruk Saygın girdiği sınıfta kendisine hoş geldin diyen ve elini uzatan öğretmene "Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle" diyerek öğretmeni sınıftan kovdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu yaşananlara tepkisini "Kimse unutmasın kapıkulu değil öğretmeniz" diyerek tepki gösterdi.

Emiralioğlu’nun yaptığı açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı;

"Bugün ÇPAL'ye okul ziyaretinde bulunan Kemalpaşa İlçe Kaymakamı M. Faruk SAYGIN girdiği sınıfta kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen öğretmene ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söylemiştir.

Sınıfta bulunan diğer öğretmen arkadaşımızın bu yapılanın doğru olmadığını anlatmaya çalışmasına karşılık Kaymakam, sen kimsin, ücretli misin diyerek tehditvari konuşmuştur, ayrıca ücretli, kadrolu sözleşmeli de olsa onun bir öğretmen olduğunu unutmuştur. Bizler öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve tüm bu baskılara karşı onurumuza, haklarımıza ve emeğimize sahip çıkacağız.”

Artvin Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise, “29.09.2021 Çarşamba günü Kemalpaşa ilçesi Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün,  Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfını ziyaretleri esnasında, öğrencilerle sohbet ederken, sınıfa sonradan giren ve daha sonra sınıf öğretmeni olduğu anlaşılan kişinin elini uzatarak tokalaşma isteğinin kaymakamın pandemi usulünce eli göğsünde selamlaması ve kişinin öğretmen olduğunu fark edememesi ile  bizleri de üzen bir diyalog ortamı ve hadise yaşanmıştır. Konu ile ilgili ilçe kaymakamına gerekli tembihat yapılmış olup basın yayın organlarında yer alan iddialarla ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

DİLAN ŞAHİNBAŞ