YEREL
Giriş Tarihi : 19-05-2021 14:07   Güncelleme : 19-05-2021 14:10

Kaymakam Balaban'dan 19 Mayıs Kutlaması

Murgul Kaymakamı Kemal Balaban, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Kaymakam Balaban'dan 19 Mayıs Kutlaması

Kaymakam Balaban mesajında, "Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919, Türk milletinin, tüm zor şartlara rağmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde gerçekleştirdiği milli mücadelenin başladığı önemli bir tarihtir.

Ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen ve milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına inanan Atatürk, büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyetini geleceğimizin teminatı gençlere emanet etmiştir.

Sevgili gençler;

Bu sorumluluğun bilinciyle çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bu değerli emanete, tarihimize ve değerlerimize sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha müreffeh, daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."