Yerel
Giriş Tarihi : 24-12-2022 13:32

Kayak merkezinin eksikleri olsa da sezona hazır

Kayak merkezinin eksikleri olsa da sezona hazır

2022-2023 Kış Sezonuna hazırlıklarını tamamlayan Atabarı Kayak Merkezi sezona hazırlanıyor.

Atabarı Kayak Merkezi’nde işletmecilik yapan Mehmet Cebeci 26 Aralık tarihine kadar havanın açık gösterdiğini ve o tarihten itibaren Sibirya’dan gelecek soğuk hava dalgasının etkili olacağını ifade ederek, “Bu yağışlar kayak merkezlerini karla kaplayacak gibi görünüyor. Şu an Atabarı Kayak Merkezinde 25 santimetre kar var. Henüz kayak sezonunun açılması için yeterli değil ama karda eğlenmek için ideal durumda” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yaklaşık 4 aylık ekip çalışması ile tüm hazırlıklarımız eksiksiz bir şekilde yapıldığı belirtilerek “Kar yağışı olması durumunda tesislerimiz açabilecek düzeydedir.  Çeşitli kar üstü makine araçlarımızla ilgili revizyonlarımız yapıldı güzel bir sezon için hazırız” denilse de Cebeci merkezdeki eksikliklerden bahsederek, kayak pistinin yetersiz olduğunu ifade etti.

Türkiye’de hizmet olarak geride kalmış tesisin Atabarı Kayak Merkezi olduğunu açıklayan Cebeci, “13 yıl önce tesis hizmete açıldığında bin dört yüz metre olan pist uzunluğu 1 metre dahi uzamadı. 13 yılda her yıl yüz metre pist uzasaydı bugün bin üç yüz metre daha uzardı 3 veya 4’üncü pistimiz de olurdu. Bu doğa güzelliğini kimse görmesin istiyorlar. Tesisimizde su akmıyor şu an, tuvaletler yok. Ben oradaki hizmeti 12 aya çıkarmaya gönüllüyüm ama yetkililer yeterince ilgilenmiyor” dedi.

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber