YEREL
Giriş Tarihi : 23-12-2021 11:04   Güncelleme : 23-12-2021 11:04

Karın tadını yine çocuklar çıkardı

Karın tadını yine çocuklar çıkardı

Artvin’de akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ile kent yeniden beyaza büründü. Kar örtüsünü gören çocuklar okulların 1 gün tatil olmasını da fırsat bilerek karın tadını çıkardı.

Kentte 21 Aralık akşamı başlayan yoğun kar yapışı nedeni ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü 22.12.2021 tarihinde Eğitime 1(bir) gün ara verilmesi kararı aldı. Okulları tatil olan çocuklar karın tadını kar topu oynayarak, karınkeyfini çıkardı.

Şehirde bir haftadır süren soğuk hava, salı akşam saatleri itibariyle etkisini arttırırken gece boyu süren yağış sonrası şehir merkezinde yer yer kar kalınlığı 5 ila 10 cm arasına ulaştı.

Kar örtüsünü başta çocuklar olmak üzere vatandaşlar, sokağa çıkarak karın tadını çıkardı.

Çocuklar, poşetler ile karda kaydı, kardan adam yapıp, kartopu oynadı.

Dere Mahallesi’nde oturan çocuklar da bir araya gelerek kar keyfini doyasıya yaşadı. İlkokul öğrencisi Oğuzhan Dericioğlu, kar yağışı nedeni ile okulların tatil olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek “Arkadaşlarımızla bir araya geldik, karda kayıyoruz. Şimdi kaydığımız yolda hızımızı yavaşlatsın diye kardan tümsek yapıyoruz. Uyandığımızdan beri sokaktayız, arkadaşlarımızla kar topu oynadık, şimdi poşetlerimizle kayıyoruz, çok eğleniyoruz” dedi.

Dilan Şahinbaş