YEREL
Giriş Tarihi : 21-10-2021 11:49   Güncelleme : 21-10-2021 11:49

Karikatür çizmek ve paylaşmak güzel bir şey

Karikatür çizmek ve paylaşmak güzel bir şey

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Avukat Reşat Murat Genç, “Karikatür çizmek, karikatür paylaşabilmek çok güzel bir şey!” diyerek bir açıklamada bulundu.

CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Reşat Murat Genç, sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ama hatırlatayım bu ülkede öyle her istediği karikatürü paylaşamayanlar da var. Örneğin paylaştığım resmi paylaşan bir kişi gözaltına alındı bu ülkede. Karikatür paylaştığı için ceza alan gençler oldu. Bir genç siyasetçi olarak, GENÇLİK KOLLARI YÖNETİCİSİ olarak öncelikli derdim hakkını aradığı için baskılara maruz kalan arkadaşlarımızın hakkını aramaktır!

Yoksa;

Kalacak yer bulamadığı için, hakkını arayan ama buna çözüm bulacaklar tarafından terörist ilan edilerek gözaltına alınan gençlerin hesabını sormazsam,

Yıllarca okuyup, dişini tırnağına takıp, mezun olduğunda iş bulamayan gençlerin derdi için mücadele etmezsem,

Atanamadığı için intihar eden arkadaşlarımın hesabını sormazsam,

Torpile gıkımı çıkarmazsam,

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı tarafsızlığı için namusu üzerine yemin edip de daha sonradan bir siyasi partinin lideri olduğunda, ama siz tarafsızlık yemini etmiştiniz diye sorgulamıyorsam,

Adaletin suskunluğuna, adeta bir silah olarak kullanılmasına sesimi çıkarmıyorsam,

Ülkede hiç olmadığı kadar cumhurbaşkanına hakaret davası açılan gençlerin yanında olmuyorsam,

Ülkeyi parsel parsel işgal eden beşli çeteye karşı mücadele etmiyorsam, her gün artan işsizlik, adaletsizlik ve ekonomik sorunları görmezden geliyorsam işte o zaman benim siyasetçiliğim de gençlik kolları başkanlığım da halet-i ruhiyem de çizdiğim o karikatürden daha ‘ironik’ olur!

Not: Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında karikatür paylaştığı için hiç kimse yargılanmayacaktır!”