YEREL
Giriş Tarihi : 12-05-2022 14:04   Güncelleme : 12-05-2022 14:04

"Kardeş Oda" protokolü imzalandı

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) arasında ortak projeler yürütülmesi ve çeşitli işbirliği çalışmalarını kapsayan Kardeş Oda Protokolü imzalandı.

Protokol imza törenine ARTSO Başkanı Seçkin Kurt, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, ARTSO Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, TTSO Meclis Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Nalbantile her iki odanın yönetim kurulu ve meclis üyeleri katıldı.

Artvin TSO Başkanı Seçkin Kurt da Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ile yürüttükleri çalışmaların bölgeye değer kattığını ifade ederek, ". Kardeş odamız olan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ile bu protokoller sadece resmileştirmiş olduk. Bize birçok konuda destek veren Trabzon TSO ile gelecekte de güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz" diye konuştu.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, her türlü proje ve çalışmalarda sadece Trabzon'u değil bölgeyi göz önüne aldıklarını ifade ederek, "Bölgenin bir bütün olarak ilerlemesini önemsiyoruz. Başta turizm olmak üzere tüm projelerimizde bölgemizin tamamına yönelik çalışmalar yapmaya özen gösteriyoruz. Artvin TSO da uzun yıllardır ortak çalışmalar yaptığımız, zaten kardeş olduğumuz bir odamız. İmzaladığımız protokolle ortak projelerimizi, çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz. Bölgemiz için birlikte çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

Toplantıda her iki ilin tanıtımı ve illerdeki sektörlerle ilgili filmler izlendikten sonra Kardeş Oda Protokolü imzalandı. Protokole ARTSO Başkanı Seçkin Kurt ve TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoglu imza attı.

Seçkin Kurt ve beraberindeki heyet, TTSO Özel İpekyolu Müzesi'ni de geçerek müze şeref defterini imzaladı.

Dilan Şahinbaş