YEREL
Giriş Tarihi : 03-10-2021 19:09   Güncelleme : 03-10-2021 19:09

KARATE ŞAMPİYONU: MURAT ÖZ

KARATE ŞAMPİYONU: MURAT ÖZ

Türkiye Karate Federasyonu A Milli Takım Sporcusu Murat Öz karateye başlama serüvenini ve başarılarını anlattı.

5 yaşından beri karate eğitimi alan 24 yaşındaki Murat Öz, karateye abisi aynı zamanda da hocası olan Şirin Ali Öz sayesinde başladığını söyledi.

Borçkalı 7 kardeşin en küçüğü olan Öz başarılarından şu şekilde söz etti: “4 sene üst üste Türkiye şampiyonu, 3 Türkiye 2’nciliği,  4 Türkiye 3’üncülüğüm var. Balkan şampiyonuyum ve Avrupa 2’nciliği ve Avrupa 1’inciliğim mevcut.”

Karatenin zorluklarından da bahseden Murat Öz, “Çok çalışmak gerekiyor. 1 hafta bile ara vermeden azimli ve hırslı çalışmak gerekiyor. Çünkü çok küçük hatalarla maç kaybedebilen bir sporla uğraşıyoruz o yüzden diğer zorlukları sakatlıklarımız çok oluyor. Beslenmemize, vitaminlerimize dikkat edip sakatlıklarımızı en aza indirmeye çalışıyoruz” dedi.

Karateye başlamak isteyenlere tavsiyelerde bulunan Karate şampiyonu Öz, “karate güzel bir spor severek yapılınca ve hırslı bir yapınız varsa iyi hocayla çok güzel yerlere gelebilirsiniz ve diğer yandan gerek okul olsun gerek okul hayatına katkıları olsun gerek mesleki kariyeriniz için çok avantajlar sunuyor. Okul bittikten sonra öğretmen olmak da daha kolay olabiliyor” ifadelerini kullandı.

HATİCE DİLER