Yerel
Giriş Tarihi : 07-11-2022 10:52

“Karadeniz Kadını” Ödüllü Fotoğraf Listesinde

“Karadeniz Kadını” Ödüllü Fotoğraf Listesinde

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği (DKBB) tarafından düzenlenen 4. Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Ordu'nun yani Doğu Karadeniz illerinin kültürel ve tarihi güzelliklerini ön plana çıkarmak hedefiyle düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği bu yıl 4. kez düzenlenen fotoğraf yarışmasının sonuçlarını resmi internet adresi üzerinden yayınladı. Yarışmada ' Karadeniz Kadını ' adlı çalışmasıyla katılan fotoğraf sanatçısı Emre Öztürk derece alarak ödüllü fotoğraf listesine girdi.

DKBB Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, fotoğraf sanatının gelişmesine destek olmak amacıyla böyle bir yarışma düzenlendiğinden bahsetti. Doğu Karadeniz il ve ilçelerinin tanıtımı adına seçilen fotoğraflar arşiv niteliğinde oldu.

DKBB Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, yaptığı yazılı açıklamada, yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Ordu il sınırları içerisindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri ön plana çıkarmak, fotoğraf sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlendiğini belirtti.

Yarışma aracılığıyla fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunulmayı hedeflediklerini vurgulayan Şentürk, seçilen fotoğraflarla Doğu Karadeniz'in il ve ilçelerinin tanıtılması için arşiv oluşturulduğunu ifade etti.

Şentürk, yarışmaya 375 fotoğraf sanatçısının 1670 eserle katıldığına dikkati çekerek, 100 fotoğrafın sergilemeye hak kazandığını, dereceye girenlere para ödülü ve çeşitli hediyeler verileceğini kaydetti.

Ali Mermertaş'ın birinci, Mete Yurdaün'ün ikinci olduğu yarışmada, AA foto muhabiri Hakan Burak Altunöz üçüncülük elde etti. Egemen Eryılmaz, Ali Can ve Faruk Gamlıoğlu mansiyon, Ahmet Harmancı ise DKBB özel ödülü, dron ödülü ile jüri özel ödülüne layık görüldü.

Yarışmada birinciye TFSF Altın Madalya + 7.000 TL, ikinciye TFSF Gümüş Madalya 5.000 TL, üçüncüye TFSF Bronz Madalya 4.000 TL ödül verilecek.

Malvina BİBİLASHVİLİ

Artvin'de HaberArtvin'de Haber