Yerel
Giriş Tarihi : 17-02-2023 16:33

Kahramanmaraş’ta Artvin Mahallesi kurulacak

Kahramanmaraş’ta Artvin Mahallesi kurulacak

Artvin Valiliği Kahramanmaraş’ta Artvin Mahallesi kurulacağını duyurdu.

Artvin Valiliği tarafından deprem mağduru afetzedeler için toplamda 100 adet konteyner evlerden oluşan “Artvin Mahallesi” kuruluyor. Valilik tarafından yapılan paylaşımda “Haydi Artvin!

Valiliğimiz koordinesinde Artvin İl Özel İdaresi ve Ankara Artvinliler Derneği işbirliği ile depremden etkilenen vatandaşlarımız için kalıcı konutlarına geçene kadar Kahramanmaraş’ta 100 konteynerlik “Artvin Mahallesi” kuruyoruz.

Depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için başlattığımız kampanyamıza, kurum-kuruluşlarımız, STK’larımız, meslek kuruluşlarımız ve gönlü güzel tüm Artvinli hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz” ifadelerine yer verilirken Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, AKParti Artvin Milletvekili Av. E. Erkan Balta, AKParti İl Başkanı Fatih Tahtalı, Karadeniz Artvinliler Dernekler Birliği Başkanı Hamza Teke de Artvin Mahallesi ile ilgili paylaşımlarda bulundu.

AK Parti Artvin Milletvekili Av. E. Erkan BaltaArtvin Valiliği himayesinde deprem mağduru afetzedeler için toplamda 100 adet konteyner evlerden oluşan Artvin Mahallesi’nin kurulması için kampanya başlattıklarını sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım ile duyurdu.

Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta paylaşımında, “Değerli hemşerilerim, bu kampanya ile bir Artvin mahallesi kurarak afetzede kardeşlerimizin çadırda devam eden hayatlarını güzelleştirmeye katkı sağlayalım” sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla sosyal medya hesabında Artvin Milletvekili Erkan Balta’nın duyurduğu kampanya hakkında paylaşım yaparak, “Değerli hemşerilerim Artvin Milletvekili Erkan Balta Bey’in gayretleriyle, Artvin Valiliğimizle de koordineli olarak Maraş’ta Artvin mahallesi kurmaya karar verilmiştir. Her bir konteyner 63000 bedelle Ankarada üretime başlanmıştır. Desteklerinizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ak Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı ise “Şimdi İYİLİK vakti, KARDEŞLİK zamanı. Kahramanmaraş’ta deprem sonrası evsiz kalan vatandaşlarımız için Valiliğimiz koordinesinde, milletvekilimiz Sn. Erkan Balta’nın gayretleri ile kalıcı evler inşa edilene kadar barınmaları için, toplamda 100 konteynerden oluşan “ARTVİN MAHALLESİ" kurulacaktır.

2 oda, banyo, mutfak ve tuvaleti olan konteyner evler binlerce aileyi soğuktan koruyacak.

Bir konteyner: 63.500TL ifadelerini kullandı.

Karadeniz Artvinliler Dernekler Birliği Başkanı Hamza Teke ise paylaşımında “Milletvekilimiz Erkan Balta’nın başlatmış olduğu Kahramanmaraş’ta Artvin Mahallesi kuruyoruz kampanyasına Karadeniz Artvinliler Dernekler Birliği Başkanlığı olarak tam destek veriyoruz.Dün akşam Derneğimiz bir konteyner bağışlayarak tam destek vermiştir ve hemen akabinde bugün bir toplantı yaparak Genel Müdür Yardımcımız Erdinç Hatinoğlu,Daire Başkanımız Hamdi Kutlu,Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Keskin,Valilik Koruma Sorumlusu Ender Kurtoğlu sonucunda sayı 3 çıkararak desteklerimiz sürecek” dedi.

Ayşe ÖZDER

Artvin'de HaberArtvin'de Haber