YEREL
Giriş Tarihi : 09-04-2022 12:37   Güncelleme : 09-04-2022 12:37

Kadro Bekleyen Mühendisler Meclis Gündeminde

Kadro Bekleyen Mühendisler Meclis Gündeminde

ÇAYKUR Bünyesinde 7 Yıldır Kadro Bekleyen Mühendisler Meclis Gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ÇAYKUR bünyesinde görev yapan 160 Ziraat ve Orman Mühendisinin 7 yıldır bekledikleri kadroları Meclis Gündemine taşıdı.

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ÇAYKUR bünyesinde görev yapan 160 Ziraat ve Orman Mühendisinin 7 yıldır bekledikleri kadroları Meclis Gündemine taşıdı. Tarım ve Orman Bakanı Sayın Vahit Kirişci tarafından yazılı olarak cevaplandırılması yönünde önerge veren Bayraktutan: "ÇAYKUR Bünyesinde Mevsimlik işçi statüsünde çalışmakta olan Mühendislerin kadroya geçmeleri hususunda bir çalışmanız mevcut mudur?" diye sordu.

2015 yılında KPSS sınavı ile ÇAYKUR'da göreve başlayan mühendislerin 7 yıldır süregelen çilelerinin son bulması adına gerekli çalışmaların başlatılması gerektiğini vurgulayan Bayraktutan'ın önergesinde yer alan sorular şu şekilde:

1- ÇAYKUR Bünyesinde Vardiya Mühendisi olarak üretimin her aşamasında sorumlu olarak çalışan kaç adet Ziraat ve Orman Mühendisi vardır? İlgili Mühendislerin sorunları hakkında ilgili kurumların bir bilgisi var mıdır?

2- Aradan geçen 7 yıl sürede emeklilik gibi nedenlerle ÇAYKUR bünyesindeki kadrolarda kaç kişilik boşluk oluşmuştur? Bu kadrolara ilgili mühendislerimiz hangi gerekçe ile atanmamıştır?

3- ÇAYKUR yıl içinde 4-6 ay çalıştırdığı Ziraat ve Orman Mühendislerimizin özlük ve sosyal hakları hakkında bir çalışmanız, iyileştirmeniz var mıdır?

4- ÇAYKUR Bünyesinde Mevsimlik işçi statüsünde çalışmakta olan Mühendislerin kadroya geçmeleri hususunda bir çalışmanız mevcut mudur? Mevcut ise detaylarını Kamuoyuyla paylaşır mısınız?

5-7 yıldır mağduriyet yaşayan mühendislerimizin kadroya geçirilmeleri adına bir takvim açıklar mısınız?