YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 12:21   Güncelleme : 25-04-2022 12:21

Kadına Şiddete Hayır Temalı Turnuva

Kadına Şiddete Hayır Temalı Turnuva

Hopa’da Kadınlara yapılan şiddete hayır temasıyla düzenlenen 19 Mayıs Voleybol Gençlik Kupası başladı.

Hopa Kaymakamlığı ile Hopa Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvalar Hopa Kapalı Spor Salonunda başladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Etkinliği kapsamında düzenledikleri turnuvaya, iki guruptan oluşan dokuz takım katıldı.  Organizeyi Hopa Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü üstlendi. 

Kadınlara Şiddete Hayır Temasını işleyen turnuvada Her takımda en az 4 kadın oyuncu, maç esnasında sahada da en az 2 kadın oyuncu bulundurmak zorunluluğu getirildi. Turnuva 21 Nisan 2022 Perşembe günü başladı.

Turnuvaya katılan iki gurup halinde katılan takım listesi;

A Gurubu : Borçka İşbankası, Karaloğlu Group, Yavuz Selim Ortaokulu, Kıse Spor, EÜAŞ

B Gurubu: Hopa Gençlik Spor Kulübü, Hopa Atatürk Ortaokulu, Hopa Kaymakamlığı, Hopa İş Bankası

Turnuvanın ilk 21 Nisan 2022 Perşembe günü yapılan müsabaka, Eüaş Takımının Borçka İş Bankası Takımı karşısında aldığı 2-0 lık skor ile başladı. Bölgesel Liglerin turnuva tarihlerine denk gelmesi sebebiyle Karaloğlu Gruop ile Kıse Spor arasındaki 2. Maç 30 Nisan Cumartesi Gününe ertelendi

23 Nisan Cuma günü yapılan B grubunun ilk maçı da Hopa Gençlik Spor Kulübü ile Hopa İş Bankası Arasında Yapıldı. Müsabakayı Hopa Gençlik Spor Kulübü 2 0 fark ile kazandı.   İkinci maç ise Hopa Kaymakamlığı ile Hopa Atatürk Ortaokulu Takımları arasında yapıldı. 2 0 skor ile Hopa Atatürk Ortaokulu kazandı.

Turnuvaya Voleybol seyircilerinin de ilgisi büyük. Ramazan ayın olmasına rağmen Voleybol severler ilk maçlarında takımları yalnız bırakmadı.