YEREL
Giriş Tarihi : 25-12-2021 17:46   Güncelleme : 25-12-2021 17:46

Kadın Dayanışma’dan Destek

Kadın Dayanışma’dan Destek

Nuray Gençay, “Ben Anadolu” isimli sergisinin açılışını gerçekleştirdi. 3 gün sürecek sergiye Artvin Kadın Dayanışma Gönüllüsü kadınlar da destek verdi.

Hasan Fehmi Varan Apartmanının 1’inci katında açılan ve 25-26-27 Aralık 2021 tarihlerinde sürecek olan Nuray Gençay’a ait “Ben Anadolué sergisinin tüm gelirini Hayvanları, Doğayı ve İnsanı Koruma Derneği (HAYDİKO)’ya ve Sarp Sınır Kapısı kullanılarak Kırgızistan’a götürülmek üzere bir TIR'ın dorsesinde yakalanan ve gönüllülerin çalışmaları ile bakımları devam eden 58 atın bakım masraflarının karşılanmasında kullanılacak.

Nuray Gençay’ın el emeği ürünlerini sergilediği “Ben Anadolu” isimli sergisine Artvin Kadın Dayanışma gönüllüsü kadınlar da destek verdi.

Artvin Kadın Dayanışma Gönüllüsü Gülşen Kurul ve Nurcan Ay Katırcı şu ifadeleri kullandılar:

“Artvin'de güzel bir dayanışma örneğine biz de "Artvin Kadın Dayanışması" olarak destek verdik.

Haydiko Derneği'nin Hopa'daki atlar için verdiği mücadeleye katkı sunmak amacıyla el emeği ürünlerini sergileyip satışından elde edilen geliri atlara bağışlayacağını ifade eden Nuray Gencay'ın, Artvin kadınları olarak yanındaydık. Hem Haydiko'ya hem de Nuray Gençay'a bu anlamlı dayanışma için teşekkür ediyor tüm halkımızı bu güzel ürünlerin sergilendiği etkinliğe davet ediyoruz.”

Dilan Şahinbaş