YEREL
Giriş Tarihi : 07-08-2021 10:50   Güncelleme : 07-08-2021 10:50

KABACA’DA DEVLET YOK!

İyi Parti Murgul İlçe Başkanı Hüseyin Çelikarslan ve Kabaca Arıcılar Başkanı Naci Altınkaya, Murgul Kabaca Köyü’nde yaşanan sel felaketine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

KABACA’DA DEVLET YOK!

Başkan Çelikarslan, son yaşanan afetten dolayı büyük bir mağduriyet yaşanmakta olduğunu,  bu doğal afette 1kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, “Maddi ve manevi zaralar çok büyük. Yalnızca ortada bir gerçek var. Özel şirketlerin kendi imkanlarını kullanıp makinelerini getiriyorlar ama Kabaca bölgesinde devletin olamadığını gördük. İlçenin Kaymakamı bile olaydan 2 gün sonra on beş gün rapor alıp ilçeyi terk etmiş durumda. Biz Murgullu olarak asla bunu hak etmedik. Devlet, Murgul ve Arhavi’deki afetten dolayı ilçede bulunan esnafların kredi borçlarını erteledi,  biraz olsun olanak tanıdı. Ancak Murgul ‘da Kabaca Köyü’ndeki mağduriyetler giderilmedi. Esnafın kredi borçlarının ertelenmesi Kabaca Köyü’ndeki insanlara bir fayda sağlamıyor. Buradaki insanlar evlerine ulaşamıyorlar. Elektrik, su, yol yok. Özel sektör kendi işlerini yapıyor,  kendi imkanlarını kullanıyorlar” dedi.

Kabaca Arıcılar Kooperatif Başkanı Naci Altınoğlu ise içinde bulundukları duruma yönelik şu ifadeleri kullandı;

”Yapılması gerekenler yapılmadı. Şu anda benim evime yaklaşık 1 km uzaklıktan yük taşıyorum. Elektrik yok, 2 günde bir jeneratöre benzin alıyorum. Hayvancılıkla da uğraştığım için yük taşıyorum. Devletten şunu istiyorum. Sadece benim evime geçici olarak bir yol bağlanması benim için yeterlidir. Ondan sonrasını devlet yavaş yavaş elbette yapacak. Çok kötü bir afet yaşadık.”

DİLAN ŞAHİNBAŞ