YEREL
Giriş Tarihi : 07-05-2022 12:49   Güncelleme : 07-05-2022 12:49

İZMİRDEN ARTVİNE MİNİK YÜREKLERİN BULUŞMASI

İZMİRDEN ARTVİNE MİNİK YÜREKLERİN BULUŞMASI

İzmir Karşıyaka Nebahat Alparslan Karadavut İlkokulu örnek bir çalışmaya imza attı.

Okul Müdürü Bilsay Kaya, Müdür Yardımcısı Aslıhan Özen Üzel ve Sınıf Öğretmeni Neriman Akyürek koordinatörlüğünde, okulun 1-B sınıfı öğrencileri ve velileri ile birlikte Yusufeli’nin Pamukçular Köyü İlkokulu ile 'Kardeş Okul' projesi başlatıldı.

KARDEŞ OKUL OLDULAR

'Orda Bir Köy Var Uzakta' sloganı ile hayata geçirilen proje ile öğrencilere paylaşma ve yardımlaşmanın güzelliğini yaşatmak, yurdumuzun farklı coğrafyalarındaki yaşam şekillerini, gelenek, görenek ve kültürel farklılıkları tanıtmak, dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirmek amaçlanıyor. Proje hakkında bilgi veren Sınıf Öğretmeni Neriman Akyürek, 'Orda Bir Köy Var Uzakta' sloganı ile yola çıkan sınıfımız, kardeş okulumuz Yusufeli ilçesi Pamukçular Köyü İlkokulu öğrencilerine giyecek, kırtasiye malzemesi, spor malzemesi, kitap ve oyuncak göndererek yardımlaşmanın güzelliğini minik kardeşleri ile paylaştı. Burada amacımız, öğretmen ve öğrencilerimizin iletişimini sağlayarak, değerler paylaşımını artırarak, kültürel bir etkileşim ortamı sağlamak. Projemize destek veren Okul Müdürümüz Bilsay Kaya'ya, velilerime, Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Alp'e, Pamukçular Köyü İlkokulu'nun idareci ve öğretmenlerine teşekkür ederim" dedi.

Hediyeler Artvin’e ulaştı.

İlçemizde uzun yıllar sınıf öğretmenliği yapmış ve şu anda İzmir Karşıyaka Nebahat Alparslan Karadavut İlkokulu'nda görev yapmakta olan değerli öğretmenimiz Neriman Akyürek’in öncülüğünde yürütülen kardeş okul projesi kapsamında İlçemiz Pamukçular 70.Yıl İlkokulu öğrencileri için hazırlanan bayram hediyeleri öğrencilerimize ulaştı. 23 Nisan ve Ramazan Bayramının coşkusunu yaşadığımız bu günlerde okulumuz öğrencilerinin tümüne gönderilen hediyeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ALP tarafından okulumuza takdim edildi. Hediyelerle birlikte Nebahat Alparslan Karadavut İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan mektuplar öğrenci ve öğretmenlerimizde duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Öğrencilerimizin kardeşlik bilincini artıran ve mutlu olmalarını sağlayan bu proje nedeniyle Neriman Akyürek öğretmenimizin nezdinde Nebahat Alparslan Karadavut İlkokulu öğrenci öğretmen ve idarecilerine teşekkürlerimizi sunarız.

özel