SİYASET
Giriş Tarihi : 27-08-2022 13:30   Güncelleme : 30-08-2022 15:31

İYİ Partili Heyet Yusufeli’ndeydi

İYİ Partili Heyet Yusufeli’ndeydi

İYİ Partili heyet Yusufeli halkının yeni yerleşim yerine taşınma sürecinde yaşadıkları sıkıntıları dinlemek için Yusufeli’ne gitti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, dün Yusufeli’nde Hacıoğlu Döner Salonunda ilçe halkı ile bir araya gelerek halkın yeni yerleşim yerine taşınma sürecinde yaşadıkları sorunları yerinde dinledi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, ilçe halkı ile aynı üzüntüyü paylaştıklarını dile getirerek, “Gerçekten siz nasıl üzüntü duyuyorsanız aynı üzüntüyü bizim de duyduğumuza emin olabilirsiniz. Hazır olmamış alt yapısı yapılmamış üst yapısı ile sadece binaların olduğu şehirlerin ruhu olur” ifadelerini kullandı.

Yüksel konuşmasını, Yusufeli’nin buradaki ruhunun, oraya taşınmadığı, hazır olmadığı bir ortama insanların oraya götürülemeyeceği hukuken de vicdanen de aşikâr olduğu yönünde.Sizi dinlemeye geldik bunun için buradayız” sözleriyle sonlandırdı.

‘Çözüm bulmak, çözüm önerileri sunmak’

Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel “Özellikle kadınları çok iyi anlıyorum; yeri, yurdu, komşuyu terk edip zorunlu baraj yapılıyor. Biz her zaman diyoruz;‘Projeye değil ranta karşıyız’. Burada sizi en iyi anlayanlardan biri olduğuma emin olun. Sadece sizi dinleyip dertlerinize yukarıya ulaştırmak, çözüm bulmak, çözüm önerileri sunmak için buradayız. Sayın genel başkanım Meral Akşener’in selamlarını iletiyorum.

Ekibimizle Konya’da beraberdik, Bedri Bey başka şehirdeydi, anında başka görev verildi.Bizde ‘Görev başımız üstüne’dedik. Sizin için yola çıktık, sizin için de buradayız. Gerçekten emin olun burada anlattığınız her şey harfi harfine iletilecek o meclis kürsüsünde sıkıntılarınız dillendirilecek” dedi.

‘Milletin derdi ile dertlenen insanlarız’

Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ise gerçekleştirdiği konuşmada Yusufeli’ne daha çnce yaşanan doğal afetten dolayı geldiklerini belirterek, “Şimdide yeni yerleşim yerine taşınma sürecinde yaşanan sorunlardan dolayı geldik. Burada yaşanan sorunları, sıkıntıları yerinde görmek incelemek üzere buraya geldik. Sahada olan, milletin içinde olan, milletin derdi ile dertlenen insanlarız. Yaşanan bu sıkıntıları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dile getiriyoruz. İyiye iyi deriz ama eksiklikleri söylemekten de çekinmeyiz. Biraz önce yeni yerleşim alanlarını gördük, ziyaret ettik incelemelerde bulunduk eksiklikler olduğunu gördük” ifadelerini kullandı.

Yusufeli halkı ile bir araya gelen İYİ Partili heyette son konuşmayı Samsun Milletvekili Bedri Yaşar gerçekleştirdi. Yaşar, konuşmasında “Nerede bir sorun varsa biz de bunu meclise taşımaya çalışıyoruz.Genel Başkanımızın talimatları doğrultusun de Yusufeli de oluşan sıkıntıları dinlemek için komisyon oluşturarak Yusufeli halkının yanında olduğumuzu bildirmek için buraya geldik” ifadelerine yer verdi.

Dilan Şahinbaş

 

 

 

 

AdminAdmin