YEREL
Giriş Tarihi : 07-08-2021 10:47   Güncelleme : 07-08-2021 10:47

İYİ PARTİLİ AKGÖK YÜNCÜLER KÖYÜNDE

İYİ Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, 3 Ağustos’ta Yusufeli’nin Yüncüler Köyünde çıkan yangının ardından köye giderek yangın zedelere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

İYİ PARTİLİ AKGÖK YÜNCÜLER KÖYÜNDE

İYİ Parti İl Başkanı Kemallettin Akgök,  Yusufeli İYİ Parti İlçe Başkanı Av. Recep Akyürek ile birlikte yangın felaketi yaşayan, Yüncüler Köyünü ziyaret etti.  Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunan Akgök, "Yusufeli Yüncüler köyü 3 Ağustos 2021 tarihinde maalesef büyük yangın geçirdi. Bir mahallesi çok büyük bir zarar gördü. Can kaybının olmaması bizim için büyük bir teselli kaynağı olmuştur. Bizler dayanışma, yardımlaşma kültürünü yaşatan insanlarız.  Yaralarımızı saracak imkanlarımız olanaklarımız var. Hükümetin bu olanakları en hızlı bir şekilde vatandaşa sunmasını bekliyoruz.  Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın” dedi.

Maalesef ülkenin çok büyük yangınlarla mücadele ettiğini, ormanların yandığını açıklayan Akgök, “Bu süreç içinde 8 vatandaşımızı kaybettik. Onlara Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Tam bu üzüntü içinde Yusufeli Yüncüler köyündeki yangın üstüne geldi. Üzüntümüz daha da arttı. Burada vatandaşlarımızı, yangınlar konusunda çok dikkatli olmaya davet ediyorum.  En ufak bir duman gördüğünüzde anında 112 Acil Çağrı telefonunu kullanın. Başka numarayı aramanıza gerek yok.  112'ye yangın var dediğinizde, teyit alındıktan sonra otomatik olarak sizi en hızlı şekilde itfaiyeye yönlendirecektir.  Bu zor günleri birlikte atlatacağız” diyerek yanlışları eleştirmeye, doğrular için teşekkür etmeye devam edeceklerini,  yapılanı da yapılmayanı da gördüklerini belirtti.

İYİ Parti Yusufeli İlçe Başkanı Av. Recep Akyürek ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Maalesef toplu ev yangınları son yıllarda ilçemizde fazlasıyla yaşanıyor. Son olarak Yüncüler, Köyümüzün bir mahallesinde yangın çıktı. Maalesef 33 ev ve 5 samanlık, ahır yandı. Can kaybının olmaması bizim için teselli oldu. Yusufeli son 25 yıldır büyük zorluklar yaşıyor. Üstüne bir de yangın felaketi.  Biz, İYİ Parti Yusufeli İlçe Başkanlığı olarak bize ne düşerse yapmaya hazırız."

DİLAN ŞAHİNBAŞ