SİYASET
Giriş Tarihi : 26-10-2022 11:25   Güncelleme : 26-10-2022 11:37

İyi Parti 5 yaşında

İyi Parti 5 yaşında

İYİ Parti İl Başkanlığı, Partinin 5’inci yıldönümü nedeniyle program gerçekleştirdi.

İYİ Parti’nin kuruluşunun 5’inci yıldönümü dolayısıyla İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda bulunan Atatürk Büstüne çelenk koyma töreni düzenlendi. İl Başkanı Kemalettin Akgök’ün Parti çelengini sunmasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Program İYİ Parti İl binasında pasta kesimi ile devam etti. Pasta kesimi öncesi açıklamalarda bulunan İl Başkanı Kemalettin şu ifadelere yer verdi:

“Saygı değer davetliler kıymetli partili kadınlarımız, gençlerimiz, partimize gönül vermiş hanımefendiler, beyefendiler, üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğum iyi partili kardeşlerim ve basınımızın güzide temsilcileri hepinizi saygı ve içtenlikle selamlıyorum.

Partimizin 5.yıl kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. 20 yıldır yaşanan her türlü adaletsizliğin karşısına ümit ve cesaretle dikilmek için kurulan iyi partimiz 5 yaşında.

İyi parti daha kuruluş aşamasın da halkın kalbinde çoktan kurulmuştu. Bu yüzden ilk seçimlerde meclise girmeyi başarmış ve önemli bir görev üstlenerek millet ittifakında yer alarak halkımızın ümidi olmuştur.

Türkiye’nin ümidi olan iyi parti 5 yıl gibi kısa sürede ülkemizin en büyük 3.partisi konumuna gelerek yargıtay onaylı üye sayısı 750 bin üyesiyle milletimizin tevekkülle hızla büyüyen parti konumuna gelmiş bulunmaktayız.

Biz büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde cesaretin kadındaki görünümü olan Sayın değerli genel başkanımız Meral Akşener’in liderliğinde hedefimizden sapmadan, korkmadan engelleri bir bir aşarak hedeflerimize ulaştığımızdan hiçbir kuşkum yoktur.

İyi parti artık ümidini yitiren gençler, çorbasını kaynatamayan kadınlar, asgari ücretle çocuklarını okutamayan babalar, faturasını ödeyemeyen emekliler, hakkettiği halde emekli olamayan vatandaşlar, sınavlarda 90 bile olsa mülakatta elenen gençlerimiz. Devlete güvenleri sarsıldığı için tek çare olarak gördükleri iyi parti işte 20 yılda tek adam rejiminin ülkemizi ne hale getirdiği aşikardır. Bunun için diyoruz ki gelin el birliği ile seçimlerde ülkemizi bu tek adam rejiminden kurtararak güçlendirilmiş parlamenter sistemine biran önce dönelim sözlerimi fazla uzatmadan cesur yürekli partidaşlarımı en derin duygularımla selamlıyorum. İyi partimizin 5.yıl kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.”

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber