YEREL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 12:04   Güncelleme : 26-03-2021 12:09

İstiridye Mantarı Gelir Kapısı Oldu

İstiridye Mantarı Orman Köylüsünün Gelir Kapısı Oldu

İstiridye Mantarı Gelir Kapısı Oldu

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Orman Köylüsünün yerinde kalkındırılması kapsamında başlatılan ekonomik nitelikli desteklerle, istiridye mantarı üretimleri devam ediyor.

Orman Bölge Müdürü Dr.Mimar Sinan Özkaya, Orman Köylüsüne ek gelir kapısı haline gelen İstiridye mantarının üretildiği, Artvin Ballıüzüm Köyündeki mantar üretim serasında yapılan çalışmaları yerinde gördü.

Artvin İli Mantar Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Beyaz “Artvin Orman Bölge Müdürlüğünden Kayın Mantarı yetiştiriciliği için 2013 yılında aldığımız 100 kütüklük destekten sonra, günümüze kadar çok yol kat edildiğini, 2017 Aralık ayında 108 metrekare alanda tam otomasyon sistemli kurduklarını, tesisin aylık 2.5 ton üretim kapasitesine sahip olduğunu belirten Beyaz, Mantar üreticiliğine adım atmalarına sebep ve destek olan, Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkür etti.

Bölge Müdürü Özkaya” yaptığımız çalışmalardan verimli sonuçlar almak, orman köylüsünün gelir seviyesini artırmaya katkı sağlamak bizleri de mutlu ediyor. Kurumsal olarak bu tip çalışmalarla her zaman orman köylüsünün yanınızdayız” diyerek, Başkan Beyaz ile serada elleriyle ürün hasadı yaptı.

Orman Bölge Müdürlüğü