Yerel
Giriş Tarihi : 13-03-2023 11:44   Güncelleme : 13-03-2023 11:46

İstiklal Marşı'nın kabulünün 102.yılı

İstiklal Marşı'nın kabulünün 102.yılı

İstiklal Marşı'nın kabulünün 102. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından program düzenlendi.

15 Temmuz Anadolu Lisesi tarafından Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, İl Garnizon Komutan Vekili Piyade Komanda Binbaşı Mehmet Ölmez, Cumhuriyet Başsavcı Yunus Emre Büyükyurt, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Yıldırım Saygılı, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, CHP İl Başkanı Orhan Atan, İYİ Parti İl Başkanı Yusuf Sağlam, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç kurum müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program günün anlan ve önemini belirten konulu video gösterisi ile devam etti.

Daha sonra 15 Temmuz Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından İstiklal Marşının Kabulü konulu Oratoryo gösterisi sahnelendi.

Törende, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelinde İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü kapsamında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber