Yerel
Giriş Tarihi : 13-03-2023 13:09

İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. Yılı kutlu olsun

İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. Yılı kutlu olsun

İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yılı kutlama programı 13 Mart Pazartesi günü (bugün) Yusufeli Kazım Karabekir İlkokulu konferans salonunda düzenlendi.

İstiklal Marşının kabulü vesilesiyle Yusufeli Kazım Karabekir İlkokulu konferans salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo gösterileri ile devam etti.

Düzenlenen program sonrasında duygularını dile getiren Yusufeli Belediye Başkanvekili İsmail Hakkı Tekin, “12 Mart 1921 tarihinde kabul edilerek Ulusal Marşımız olarak tescillenen İstiklal Marşımızın kabulünün 102. Yılını kutlamanın verdiği gurur ve coşkuyu yaşıyoruz. Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın diyen milli şairimizin kaleme aldığı ve bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yıl dönümünü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

Düzenlenen programa Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanvekili İsmail Hakkı Tekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, MHP Yusufeli İlçe Başkanı Hüseyin Çakaloğlu, Kurum Amirleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber