YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 10:11   Güncelleme : 22-04-2022 10:11

İstanbul’da Borçkalılar Buluşması

İstanbul’da Borçkalılar Buluşması

İstanbul Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği "DedaEna"(Gürcüce Okuma Yazma) kursiyerleri ile20 Nisan Çarşamba akşamı iftarda buluştu.

İstanbul Çoruh Vadisi BorçkalılarDerneği Başkanı Hasibe Özkan yaptığı açıklamada “DedaEna” kursiyerleri ile birlikte iftarda buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şu ifadelere yer verdi;

İstanbul Çoruh Vadisi Borçkalıkar Derneği olarak DedaEna kursiyerleri ile iftar yemeğinde buluştuk. Birlikte iftar yemeğinin yanısıra, ayrıca derneğimizin üyesi, Gürcü Kültür Merkezi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşımız,Havva Aydın'ın doğum günü pastasını keserek, güzel dileklerimizi ilettik.

Bu güzel buluşmamızda aramızda olan, her zaman yanımızda olup, desteklerini esirgemeyen, İstanbul Artvin Dernekler Federasyonu Başkanı, kıymetli büyüğümüz Kenan Satır Başkanımıza, eşi Nursal hanıma, Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği olarak, bir çok etkinliği birlikte gerçekleştirdiğimiz, Gürcü Kültür Merkezi Derneği Başkanı Fehmi beye, eşine ve yönetim kurulu üyesi,  Nurten Eren hanıma, BorçkalıŞair/Yazar  Hikmet Kavasoğlu’nunn eşi Serap hanıma ve DedaEna kursiyerlerinden emekli albay, avukat Hüseyin Işık beye, ve her zaman yanımda olan, desteğini esirgemeyen, 27 yıldır STK yönetimlerinde ki  çalışmalarımda benimle koşturan,  eşim Ahmet Özkan'a, ve bizleri en güzel şekilde ağırlayan Hasan Subaş beye, buluşmamızda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

BizBorçkalılar Derneği olarak Ramazan ayında imkanlarımız ölçüsünde ihtiyaç sahiplerine yardımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle katkı sunan yönetim kuruluna, üyelerimize ve desteklerini esirgemeyen çok değerli hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Güzel etkinliklerde görüşmek umuduyla.”