YEREL
Giriş Tarihi : 10-08-2021 10:53   Güncelleme : 10-08-2021 10:53

İŞLEYEN: BU SORUMLULUK BİZİM

SOL Parti Başkanlar Kurulu üyesi Önder İşleyen, 7 Ağustos tarihinde Artvin merkezde ve 8 Ağustos tarihinde Şavşat’ta düzenlenen SOL Buluşma panelinde özel açıklamalarda bulundu.

İŞLEYEN: BU SORUMLULUK BİZİM

SOL Parti Başkanlar Kurulu üyesi Önder İşleyen, SOL Parti Artvin örgütünün düzenlediği SOL Buluşma paneli için Artvin’e geldi. SOL Buluşma öncelikle 7 Ağustos’ta Artvin Belediyesi Sosyal Tesislerinde ardından 8 Ağustos’ta Şavşat Sahara Festival Alanında gerçekleşti.

Panellerin ardından açıklamalarda bulunan İşleyen, muhalefet güçlerinin ortak mücadelesiyle Türkiye’yi küllerinden doğarak yeni bir ülke haline getirmenin sorumlulukları olduğunu, bu sorumluluğu da bütün güçleriyle yerine getirmeye devam edeceklerini vurguladı.

Cerattepe’nin hemen kenarında bu toplantıyı yaptıklarını, Cerattepe’yi katledenlerin, Türkiye’nin yanan ormanlarının katledilmesine yol açtığını belirten İşleyen,  “Hepimiz biliyoruz ki bir gün olsun vicdanları sızlamadan, uykuları kaçmadan, canları yanmadan bu ülkenin bütün değerlerini yok ettiler. Bu ülkeye, bu topraklara, bu halka en büyük ihaneti yapan bunlar ama bütün bu karanlığın içerisinde bir umut ışığı da var. Yangında omuz omuza veren, yangının üzerine bir bidon su taşıyan, eliyle toprak atarak yangını engellemeye çalışan bu ülkenin yurtsever, emekçi insanları, halkın örgütlü ve dayanışmasıyla neler yapılabileceğini gösterdi. Cerattepe de bunun örneklerinden birisiydi” dedi.

Eğer halk örgütlü olursa, dayanışmayla mücadele ederse başaramayacağı hiçbir şeyin olmayacağını, ülkenin başına gelmiş en büyük felaketin, AK Parti felaketinin, örgütlü halkın gücüyle ve bu örgütlülükleriyle, ülkenin dört bir yanına, hayatlarının her alanına yayarak başarabileceklerini göstermeleri gerektiğini açıklayan İşleyen, “Bugün AKP’yi yenme zamanıdır, AKP’yi yenme dönemidir. Bu zorbaları bu ülkenin başından def etme dönemidir. Bunun için Türkiye bütün ilericilerine demokratlarına bütün muhalefete ve elbette ki Türkiye’nin soluna sosyalistlerine büyük bir görev düşüyor. Bu ülkeyi yeniden kurma dönemi Türkiye sosyalistlerinin omuzundadır. O yüzden Artvin’de ve Şavşat’ta yaptığımız ülkenin en küçük biriminde örgütlenmeyi, halkın örgütlülüğünü, sosyalist solun örgütlenerek güçlenmesini ön plana alan bütün muhalefet güçlerinin ortak mücadelesiyle küllerinden bu ülkeyi yeni bir ülke haline getirmek sorumluluğumuz. Bu sorumluluğu bütün gücümüzle yerine getirmeye devam edeceğiz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

DİLAN ŞAHİNBAŞ