Yerel
Giriş Tarihi : 08-09-2022 12:41

İlköğretim Haftası Kutlu Olsun

İlköğretim Haftası Kutlu Olsun

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu, ilköğretim haftası nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Hekimoğlu’nun kutlama mesajında “’Bir millet, irfan ordusuna sahip olmadıkça savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferin köklü sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür’ Mustafa Kemal Atatürk

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni nesli emanet ettiği kutsal bir mesleğin mensubu kıymetli öğretmen arkadaşlarım, değeri biçilemeyen eseriniz olan öğrencilerinize kavuştunuz. Görevinizi bilginizle, becerinizle, yeteneğinizle, yüreğinizdeki bitmeyen sevginizle ve gururla yerine getirdiniz, getireceksiniz. Ne mutlu!

Fatih’i yetiştiren de bir öğretmendi. Törenle İstanbul’a girerken Akşemsettin’i padişah zanneden Bizanslılara ‘Hükümdar benim, lâkin o da benim Hocam'dır’ dediğini;

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sınıfa girdiğinde “Cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir” dediğini ve vekil maaşlarını sorduklarında, öğretmen maaşını geçmemesini istediğini tarihin yapraklarından hepimiz biliyoruz.

Atatürk’ün ‘Geleceğin bir gülü, yıldızı, ışığısınız’ dediği geleceğimizin güvencesi sevgili öğrenciler; planlı çalışarak, sorumluluk duyarak ve kendinize güvenerek geleceğinize emin adımlarla yürüyeceksiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Yurdu asıl ışığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim ve kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.

İnsana şekil verip yetiştiren, karanlıkları aydınlatan değerli meslektaşlarım, Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi olarak O’nun ilkeleri, görüşleri, düşünceleri doğrultusunda 2022-2023 Eğitim Öğretim yılınızı kutluyor, başarılar diliyorum. Sevgi ve saygılarımla” ifadeleri yer aldı.

Zülfiye AKSU

AdminAdmin