YEREL
Giriş Tarihi : 25-12-2021 17:49   Güncelleme : 25-12-2021 17:49

İlin tanıtımına katkı sağlanıyor

İlin tanıtımına katkı sağlanıyor

Vali Yardımcısı Onur Özaydın Karadeniz Coğrafi İşaretli Ürünler Ağı Projesi Eğitim Programı’nın sertifika törenine katılım göstererek konuşma gerçekleştirdi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ile birlikte düzenlediği 5 günlük Karadeniz Coğrafi İşaretli Ürünler Ağı Projesi Eğitim Programı sona erdi. Eğitimlerin son gününde ise Coğrafi işaret tescil sahibi kurum temsilcilerinin konuşmaları ve sertifika töreni gerçekleşti. Vali Yardımcısı Onur Özaydın da sertifika törenine katılımda bulundu.

Sertifika töreninde konuşma gerçekleştiren Vali Yardımcısı Özaydın şu ifadeleri kullandı:

“Coğrafi işaretler konusu gerçekten farkına varan iller, farkına varan ekipler için çok önemli bir konu. Özellikle burada bahsetmiş olduğumuz ilimizin değişik ilçelerine ait olan ürünlerin ortaya çıkmasında ve tanıtılmasında emeği geçenlere ben de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bundan önceki dönemde yani Vali Yardımcısı görevimden önce yaklaşık bir yıl kadar Şavşat ilçemizde çalışma imkânı buldum. Şu anda çalışmış olduğum ekibi de burada görünce onun heyecanını tekrar yaşamış oldum.

Gerçekten konunun buralara gelmesi çok güzel. Artık coğrafi işaret alabilecek ve ilimizin tanıtımına katkı sağlayabilecek aşamaya gelinmesi beni de gerçekten heyecanlandırdı. Sayın Valimiz özellikle söyledi; il dışındaki programından dolayı buraya katılmayınca selamlarını gönderdi.Ben de gerçekten çalışmış olduğumuz ekibi burada görünce gerçekten heyecanlandım. Burada olmaktan çok mutluyum.

Konunun buraya gelmesinde ve bu ürünlerin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, sizlerle beraber olmaktan çok çok mutluyum, en derin saygılarımı sunuyorum.”

Dilan Şahinbaş