YEREL
Giriş Tarihi : 18-07-2021 14:51   Güncelleme : 18-07-2021 14:51

İlçeler Arası Dolmuşçuluk Canlandı

Kemalpaşa 18 Nolu Minibüs Kooperatifi çalışanı Şenol Yılmaz çalışma şartlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İlçeler Arası Dolmuşçuluk Canlandı

DİLAN ŞAHİNBAŞ

Haftanın 5 günü Artvin’e servis yapan Şenol Yılmaz, “Pandemiden dolayı yolcu sayımızda azalma vardı ama 1 aydır canlanma başladı. Bizim yüzümüzde gülmeye başladı. Sarp Sınır Kapısı’ndan Hopa ve Artvin’e doğru çalışıyoruz. Sarp Sınır Kapısı sabah 09.00’da açılıp akşam 19.00’da kapanıyor. Gürcistan ile sıkıntılar olduğu için çok memnuniyet kazanamadık” dedi.

Gürcistan’ın yolcu konusunda olumlu davranmadığını, kendi vatandaşlarından 180 Lari ücretlendirme ile aşı talebi olduğunu belirten Yılmaz, “Farklı masraflar da olduğu için Gürcistan vatandaşları gelmek istemiyor. Kemalpaşa’da var olan 8 yüz elli tane tekstil dükkânı şu an kapalıydı. On beş, yirmi dükkânımız yavaş yavaş açılmaya başladı. Gürcü vatandaşları çay toplamak için gelmeye başladılar ama turizm olarak gelen yok. Bunun nedeni de aşı ücretinin yüksek olması, Türk Lirası olarak 3 yüz atmış liranın üzerine denk geliyor, elli lira da gümrük çıkışı parası alınıyor. Bir vatandaşın Türkiye’ye, Hopa’ya, Rize’ye gelmesi yaklaşık 4 yüz liraya mal oluyor” diyerek toplu taşımacılıkta insanların korktuğunu, kendilerinin de korktuğunu, şu an yüzde yirmi civarında bir atış olduğunu açıkladı.

Güzel bir bayram geçmesini temenni ettiklerini söyleyen Yılmaz, “Pandemi şartlarına göre tedbirlerimizi henüz bırakmadık, dezenfektan, maske, kolonya gibi önleyici malzemeler araçlarımızda mevcuttur. İl zamanlarda belediye tarafından haftada iki olmak üzere araçlarımız dezenfekte ediliyordu şu an vaka sayılarında bir düşüş olması nedeni ile yeni normalleşme ile birlikte de haftada bir kere araçlarımız dezenfekte ediliyor” dedi.

Yılmaz, konuşmasının devamında pandemi döneminde dolmuşçu olarak, halk olarak ciddi sıkıntılar yaşadıklarını, bu sıkıntıları artık yaşamak istemediklerini, hem kendileri için, hem esnaf için, hem köylü hem de vatandaş için güzel bir bayram geçmesini diledi.