YEREL
Giriş Tarihi : 13-01-2022 10:33   Güncelleme : 13-01-2022 10:33

İl Özel İdaresi memurlarının yüzü güldü

İl Özel İdaresi memurlarının yüzü güldü

Belediyeler ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) İl Özel İdaresi memur çalışanlarının yüzünü güldürdü.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, Vali Yılmaz Doruk, Çoruh Toplantı Salonunda sendikalı çalışanlar ile bir araya gelerek Sosyal Denge Sözleşmesini (SDS)imzaladı.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu ve Artvin İl Başkanı Erdal Genç, Artvin Valisi Yılmaz Doruk ile memurlarımızın haklarında iyileştirme yapılmasını öngören Sosyal Denge Sözleşmesini imzalandı. 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan sosyal denge sözleşmesi ile Artvin İl Özel İdaresi bünyesinde görev yapan memurlarımızın mali ve sosyal haklarında önemli kazanımlar elde edildi.

Artvin Valiliği toplantı salonunda düzenlenen imza törenine Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu ve İl Başkanı Erdal Genç’in yanı sıra Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Genel Başkan Yardımcımız Recayi Karslı, İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdurrahman Anlaş, Genel Sekreter Yardımcısı Muhammet Çakmak, Trabzon İl Başkanımız Muammer Şahin, Kars İl Başkanımız Mithat Beyribey, Ardahan İl Başkanımız Fedai Çoban, Artvin İl Başkan Yardımcılarımız Ergül Atak, Gökhan Polat, Cevdet Özçelik, Selahattin Bilgin ve Kadın Komisyonu Başkanı Dilek Kılıç Altun 'da katıldı.

Memurlarımızın haklarında iyileştirme yapılmasını öngören Sosyal Denge Sözleşmesinin hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulunan Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Uslu, “Bu sözleşmenin teşekkürü yapacağımız hizmetlerle olacaktır. Devletimize, milletimize, vatanımıza, bayrağımıza hep birlikte hizmet edeceğiz. Bizim şiarımız budur. Bu zor şartlarda elini taşın altına koyan, bugüne kadar olduğu gibi desteğini esirgemeyen Valimize ve ekibine sendikamız, memurlar ve memur aileleri adına teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Yılmaz Doruk ise imkanlar doğrultusunda her daim çalışanların yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade ederek, sözleşmenin çalışanlar adına hayırlı olmasını temenni etti. Genel Başkanımız Levent Uslu ve İl Başkanımız Erdal Genç'e teşekkürlerini ileten Doruk, “Memurlarımızın hakları noktasında en iyisini yapmaya çalıştık. Sahadaki yüzümüz olan çalışanlarımız mutlu olmadan hizmetlerimizi verimli bir şekilde yerine getirmemiz mümkün değil. Bu bilinçle yaklaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.