YEREL
Giriş Tarihi : 16-04-2021 11:24   Güncelleme : 16-04-2021 11:24

İftar Saatine 10 Dakika Kala Dolmuş Kullanımı Sona Eriyor

Sınırlı Sorumlu 33 Nolu Şehir İçi Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Remzi Yıldız, pandemi kurulunda alınan kararların ardından çalışma koşullarını değerlendirdi.

İftar Saatine 10 Dakika Kala Dolmuş Kullanımı Sona Eriyor

Şehir içinde Belediye’ye bağlı tüzel kişiliği olan bir kooperatif olduklarını belirten Yıldız,  SS 33 Nolu Şehir içi Dolmuşçular Kooperatifi olarak 32 üye ve 20 çalışanı olarak toplam elli, elli beş kişiye hitap eden bir kooperatif olduklarını söyledi.

Ülkede ve Artvin’de yaşayan insanların ramazan-ı şerifini kutlayan Yıldız, “Şimdi Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ve İçişleri Bakanlığımızın, Bakanlar Kurulu kararıyla almış olduğu kararlar doğrultusunda bizlerde çalışmalarımızda bazı kısıtlamalara gittik, pandemi nedeniyle. Ülkemizde yaşanan pandemi salgını gerçekten bu safhada ülkemizi tamamen tehlike altına aldı aldığını görüyoruz, vaka sayıları artıyor, ölüm sayıları hat safhada. Hatta şunu söyleyebilirim ki pandemiden önce bir uçak düştüğü zaman 200-250 kişinin ölümünde bütün ülkelerde yas tutuluyordu. Şimdi ise her gün bir uçak düşüyor, COVİD-19 nedeniyle ölüm sayılarımız o kadar artmıştır. Bu nedenle kamu tüzel kişiliği olan bir Kooperatif olarak, kamu kurumları, bütün insanlar pandemi kurulu kararlarına saygı göstermesi gerekiyor” dedi.

Dolmuş seferlerinin pandemi öncesi 3-4 dakikalık sistemle çalıştığını ancak pandemi kurulu kararları nedeniyle bu sürenin uzatıldığını bildiren Yıldız, “İnsanlarımızın toplu taşıma araçlarını daha az kullanma nedenleri ile esnafımızın zor duruma kalmaması, pandemi kurulu kararı gereğince son durak istasyonumuzda insanların kalabalık bir şekilde bir araya gelmesini önlemek için otuz iki araçtan yirmi dördünü çalıştırıyoruz. Dönüşümlü sistemimiz var. Burada da hak, hukuk, adalet korunuyor. Herkes eşit mesafede ve eşit şartlarda çalışıyor, buna da özen gösteriyoruz” diyerek bu süreçte üstlerine düşen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını vurguladı.

Ramazan ayının başlaması ve akşam saat 19.00 ile sokağa çıkma yasağının da başlamasının ardından çalışma saatlerinde değişiklik yaptıklarını belirten Yıldız, “Ramazan döneminde de sabah saat 07.00’da çalışmaya başlayacağız ancak saat 21.00’a kadar olan çalışma saatlerimiz iftar saatine on dakika kalaya çekildi. İftarın ardından zaten sokağa çıkma yasağı başlıyor” dedi.

Pandemi Kurulu kararları gereği kooperatifte bulunan her türlü araçta çalışan şoförlerin, yolcular arasında güzel bir iletişim sağladığını ve herkesi normal şartlarda maske, mesafe ve hijyen kurallarına çok özen gösterildiğini açıklayan Yıldız, “ Bazı vatandaşlarımız acele çıkmıştır, üzerinde maskesi yoktur şöfor arkadaşlarımızın araçlarında yedek maske bulunduruyor ve yolculara ihtiyaç halinde veriyor. Araçlara kesinlikle maskesiz müşteri alınmıyor. Yine Pandemi Kurulu kararı gereğince 65 yaş üstü ve 18 yaş altı toplu taşıma aracı kullanamama kararı devam etmektedir. Buradan insanlarımıza şunu söylemek istiyorum. Toplu taşımayı kullanırken devletimizin almış olduğu kararlara saygı göstermenizi istiyorum. Bizzat bu konuda istirham ediyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

DİLAN ŞAHİNBAŞ