EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-09-2022 09:46

Hükümet Eğitim Politikasında Sınıfta Kaldı

Hükümet Eğitim Politikasında Sınıfta Kaldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı nedeniyle yayımladığı mesajında Adeta yap-boza dönen eğitim sisteminin acilen bir dengeye oturtulması gerektiğine dikkat çekti.

Eğitim politikalarındaki bazı yanlışlıklardan dolayı ülke genelinde ve özelde de istenilen başarıların yakalanamadığını belirten Başkan Taner Çakır mesajında şu görüşlere yer verdi: "Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda çocuklarımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Ancak içinde bulunduğumuz durumda maalesef çocuklarımız eğitim politikalarındaki dengesizlikler nedeniyle sağlıklı eğitim alamamaktadırlar. Hükümet eğitim politikasında sınıfta kalmıştır.

Okullarımızda eğitim öğretim gören çocuklarımızın ruh ve bedensel gelişimini olumsuz yönde etkileyebilecek uyuşturucu, uyarıcı madde ve tütün maddelerini kullanımı ile mücadele edilmesi, okulların ve çevrelerinin güvenliği, öğrenci taşıma servislerinin daha güvenli olması ve öğrencilerimizin gün ışığından daha fazla yararlanması konularında gerekli tüm tedbirler alınmalıdır. Topyekûn verilecek bu mücadelede tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızın da gereken desteği vereceğine olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşünceler içerisinde 2022-2023 eğitim öğretim yılının öğretmen, öğrenci ve velilerimiz başta olmak üzere tüm milletimize hayırlar getirmesini diliyorum."

Malvina BİBİLASHVİLİ

AdminAdmin